MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut avalikustas 14. aprillil uuringutulemused, milles muuhulgas kajastati, et koroonaviiruse palangu ajal ollakse kõige enam rahul Politsei- ja Piirivalveameti tegevusega ja kõige vähem Kersti Kaljulaidiga.
Ühiskonnauuringute Instituut soovis uuringut tutvustada Facebookis, aga sotsiaalvõrk otsustas, et tegemist on poliitilise reklaamiga, mis muuhulgas võib mõjutada valimistulemusi ja keeldus teavituse avaldamisest, kirjutatakse Instituudi pressiteates.
Ühiskonnauuringute Instituut juhib tähelepanu poliitilise reklaami väite jaburusele, osutades et ei Politsei- ja Piirivalveamet ei ole Eesti Vabariigis valitavad institutsioonid.
Koroonaküsitluse tulemustega saab lähemalt tutvuda Ühiskonnauuringute Instituudi kodulehel ja uuringut on tutvustanud ka Objektiiv.
Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Peeter Espak kommenteeris Facebooki käitumist järgnevalt: "Väga huvitavaks asjaoluks on kujunenud, et Facebook ei luba enam reklaamida osasid Ühiskonnauuringute Instituudi küsitlusandmeid. Seda pole mitte kunagi varem veel juhtunud – seega kas kellelgi on infot, kas on mingid uued inimesed või ideoloogid asunud seal toimetama? Infoks, et mitte kellelgi pole antud informatsiooni osas olnud mitte miskit ette heita ja ajakirjandus on kajastanud ikka oma tavapärasel moel. Kuidas saab tavapärane ja paljude poolt teostatav institutsioonide usaldusväärsuse küsitlus olla seotud "valimistega", milliseid pole tulemas veel tükil ajal?"
8. aprillil sai teatavaks, et meediaportaal Delfist on saanud Facebooki ametlik faktikontrolli partner, mille ajakirjanikud hakkavad otsustama, millised sotsiaalvõrgustikus levivad uudised on tõde ja millised vähem levitamist väärt.
Toimetas Karol Kallas