Advokaat Sidney Powell jätkab võitlust valimispettuse paljastamiseks USA hiljutistel presidendi- ja senativalimistel. Tema sõnul pettust eitavad inimesed kas valetavad või ignoreerivad teadlikult tõendeid. Powell rõhutab: kui me tahame olla vaba riik, peavad meil olema ausad valimised.
Endine föderaalprokurör ja pikaajaline advokaat Sidney Powell liitus tänavu president Donald Trumpi meeskonnaga, et paljastada Joe Bideni kasuks toimunud väidetavat võltsimist. Veidi hiljem teatas Trumpi tiim, et Powell jätkab tegevust omal käel.
Wikipedia seostab Powelli „vandenõuteooriatega", tuues ühena neist välja väite, et valimistulemusi võltsiti Bideni kasuks, kasutades selleks vastavalt seadistatud häältelugemismasinaid.
Google'ile kuuluv videoplatvorm YouTube lubas maha võtta kõik videod, kus Bideni valimisvõit kahtluse alla seatakse.
Möödunud reedel esitas Powell ülemkohtule neli hagi Georgia, Wisconsini, Michigani ja Arizona osariigi valimistulemuste tühistamiseks kõikvõimalikku laadi ulatusliku valimispettuse tõttu, eriti aga Dominioni häältelugemismasinatega seotud pettuse tõttu.
Dominion Voting Systems Corporation on ettevõte, mis müüb elektrooniliseks hääletamiseks vajalikku riist- ja tarkvara, sealhulgas hääletussedeleid kokku lugevaid masinaid. Powelli väitel aga ei ole Dominion Voting Systems oma USA-aadressile vaatamata Ühendriikide ettevõte, vaid loodud Venezuela omaaegse diktaatori Hugo Chávezi poolt, kes kasutas seda valimistulemuste võltsimiseks oma riigis.
„Üks meie ekspertidest ütleb, et Dominion andis Bidenile pettusega viis protsenti rohkem hääli kõikjal, kus Dominioni masinaid kasutati," ütles Powell 13. detsembril avaldatud videousutluses väljaandele The Epoch Times ja lisas, et sama kehtis ka teiste demokraatide kandidaatide kohta samaaegselt toimunud senati valimistel.
Ta avaldas imestust, et ei Föderaalne Juurdlusbüroo ega Justiitsministeerium pole häältelugemismasinate vastu huvi tundnud: „Ausalt öeldes olen väga mures, et kogu see süsteem pärineb tõenäoliselt Luure Keskagentuurist ja on aastate eest koguni Venezuelale antud või poetatud erinevatesse kohtadesse, nii et see jõudis välja Venezuelasse, mis pani aluse firmadele Smartmatic ja Dominion."
„Inimesed, kes ütlevad, et tõendeid pole, kas lihtsalt valetavad silmagi pilgutamata või on teadlikult ignorantsed või tahtlikult tõe suhtes pimedad. Ausalt öeldes nad on osa probleemist. Paljud inimesed, kes ütlevad, et tõendeid pole, on osa probleemist ja nad teavad väga hästi, et mis juhtus, ja nad võivad isegi olla seda mahitanud, sellest kasu saanud, selle eest kinni makstud, seda tagant tõuganud," ütles Powell.
Tema sõnul ei mõjuta Texase hagi tagasilükkamine USA ülemkohtu poolt kuidagi neid kaasuseid, mida tema on algatanud. Kui Texas väitis, et neli osariiki rikkusid oma valimisprotseduuridega Texase õigusi, siis Powelli kaasustes seistakse valijate ja kandidaatide õiguste eest.
Selleks, et esitada kohtule kaebus, peab olema puutumus, selgitas Powell. Ülemkohus lükkas Texase hagi tagasi põhjendusega, et Texasel kui osariigil ei ole õiguslikku puutumust sellega, kuidas teised osariigid valimisi korraldavad. Valijate ja kandidaatide puhul aga on asi teistsugune – neil on kahtlemata õigus esitada häälte kaotsimineku korral kohtule kaebus.
Mis puutub häälte ülelugemisse mõnes Georgia osariigi maakonnas, siis Powelli sõnul lasti samad hääletussedelid veel kord samadest häältelugemismasinatest läbi. Sedeleid ei vaadeldud ükshaaval ega võrreldud allkirju.
Rääkides võltssedelite mängu toomisest ütles Powell, et „neil [pettuse korraldajatel] olid ilmselt laohooned võltsitud valimissedelitega riigi erinevates osades, ja nad panid vajadusel võltssedelid keset ööd teele, et lasta need käiku osariikides, kus president Trumpi toetajad tulid suurte hulkadena välja, nurjates algoritmi, mis oli pettuse korraldamiseks eelnevalt Dominioni arvutitesse programmeeritud."
„Just selle pärast nad pidid peatama häälte kokkulugemise viies osariigis. Ja just selle tõttu on täiesti absurdne väita, et tegemist polnud valimispettusega. Me räägime võltsitud sedelitest, me räägime sellest, et surnud inimesed hääletasid, ja hääletasid tuhandete, kui mitte sadade tuhandete kaupa. Olid need, keda keegi nimetas „fantoomvalijateks". Pettuse viise ja vahendeid oli nii rohkesti, et üks õiguskuulekas ameeriklane ei suuda seda ettegi kujutada," ütles Powell.
Rääkides neljast ülemkohtule esitatud kaebusest märkis Powell, et hagid lähtuvad vastava osariigi spetsiifikast, kuid ühine on väide häälte kaotsimineku ja seega võrdse kaitse puudumise kohta. Iga võltsitud hääletussedel tühistab valija antud legaalse hääle. Võltsimist läbi viinud masinad või võltssedelite korduv läbilaskmine tekitasid ebaõige tulemuse. Samuti olid masinad programmeeritud teatud põhjustel sedeleid automaatselt kehtetuks tunnistama. Selle tulemusena olevat suur hulk Trumpile antud hääli lihtsalt prügikasti visatud või hoopis Bidenile üle kantud.
Powelli väitel ei toimunud taoline häältelugemispettus esimest korda – esimest korda kasutati seda vaid taolises mastaabis. Powelli hinnangul näitavad andmed, et sama süsteemi kasutati 2016. aastal California osariigis Demokraatliku Partei presidendikandidaadi valimisel – nimelt Hillary Clintoni poolt Bernie Sandersi vastu.
„Rahalised ja poliitilised huvid, globaalne eliit on teinud seda kogu maailmas, kõikjal, kus tahtsid, juba vähemalt 15–20 aastat. Meie valitsus on sellega osaliselt seotud. See ületab poliitilised eraldusjooned. Pole kahtlust, et sellest on kasu saanud mõned vabariiklased, nagu ka demokraadid. Nad kõik mängivad sedasama mängu," on Powell veendunud.
Küsimusele, mis teda tegutsema ärgitab, vastas Powell: „See on küsimus tõest. Kui me tahame olla vaba riik, siis peavad meil olema ausad valimised. Nad on teinud seda Ameerika kodanikele ja maailma teistes riikides vähemalt juba 15 aastat. Venezuelas pole olnud vabu valimisi sellest peale, kui Hugo Chávez tegi kogu selle Smartmatic Dominioni hääletussüsteemi värgi. Nad eksportisid selle teistesse riikidesse."
Esmaspäeval kinnitasid USA valijameeste kogu liikmed Joe Bideni valimiste võitjaks. Valijameeste kogu otsus vaadatakse üle 6. jaanuaril esindajatekoja ja senati ühisistungil.
Toimetas Veiko Vihuri