USA Esindajatekoja liikmest demokraat Alexandria Ocasio-Cortez (AOC) esines Instagramis emotsionaalse avaldusega, kus kirjeldas, kuidas ta Kapitooliumi sündmuste ajal end hirmunult WCs varjas ja oma elu pärast kartis. Hiljem on aga selgunud, et AOC kontoriruumid asuvad Kapitooliumihoonest väljaspool, teda väidetavalt hirmutanud mees oli aga politseinik, kes püüdis rahvaesindajat evakueerida, vahendab Fox News.
Esmaspäeval avaldatud Instagrami videos kirjeldas AOC, kuidas ta end WCsse peitis ja seejärel kuulis mehe häält karjumas: "Kus ta on? Kus ta on?". "Sain kohe aru, et ei oleks pidanud minema peitu mitte WCsse, vaid kappi. Siis kuulsin, et keegi üritab mu kontorisse sisse saada. Sain aru, et on juba liiga hilja. Arvasin, et suren," väitis AOC, pühkides silmist pisaraid.
Mõni aeg hiljem olevat aga üks tema assistentidest AOCle selgitanud, et kontorisse on tulnud Kapitooliumi politseinik. Seejärel läksid AOC ja tema töötajad koos ühe teise rahvaesindaja ruumidesse.
Rahvaesindaja väitis videos, et on minevikus ka seksuaalse ahistamise ohvriks langenud, tõmmates kahe traumaatilise kogemuse vahel paralleele. Tähelepanuväärsel kombel heitis AOC aga varju ka politseinikule, kes teda aidata oli püüdnud, kuna viimane oli juhtumisi valge mees, kes teda "vihaselt jõllitas".
"Nagu paljudes kogukondades siin riigis ei saa sa puhtalt politseiniku kohalolust järeldada, kas oled väljaspool ohtu või mitte," rääkis AOC, vihjates politseivägivallale. "Kas ta ei öelnud meelega, et ta on Kapitooliumi politseinik? Kas ta püüdis meid tegelikult ohtu seada?" küsis rahvaesindaja.
Samuti selgus hiljem, et AOC kontoriruumid asuvad Kapitooliumist eraldatud hoones, kuhu rahvamass kordagi sisse ei tunginud. Lisaks on AOC süüdistanud vabariiklasest senaatorit Ted Cruzi katses teda "mõrvata".
Ajakirjanik Michael Tracey leidis, et AOC väljaütlemised kujutavad endast emotsionaalset manipulatsiooni poliitilise kasu lõikamise nimel, kuna poliitik püüab seksuaalse ahistamise ohvrite ja omaenda narratiivi uskumise vahele võrdusmärki panna.
"Hea teada, et igasugust vaimusünnitist, mida poliitik levitab, peab nüüd austama ja "uskuma", kuna see seostub "traumaga"," kirjutas Tracey Twitteris. Tema sõnul on tegemist emotsionaalse manipulatsiooni meistriklassiga.
AOC on omalt poolt manipulatiivsuses süüdistanud just kriitikuid, väites, et skepsis tema narratiivi suhtes vähendab tõenäosust, et teised "ellujääjad" ehk seksuaalse vägivalla all kannatanud julgeks oma lugu rääkida.
Toimetas Jaanus Vogelberg