Täna hommikul lahkus Tallinnas vabadusvõitleja, kirjanik, poliitik ja patrioot Tiit Madisson.
Täna hommikul suri Tallinnas 71 aasta vanuselt vabadusvõitleja, kirjanik, poliitik ja patrioot Tiit Madisson, keda jäävad leinama perekond, arvukad tuttavad ja sõbrad.
Aastatel 1980–1986 oli Madisson Nõukogude Liidu poliitvang, kes viibis neli aastat Permi oblastis poliitilise vangina vangilaagrites VS-389/37 ja VS-389/36 ning seejärel asumisel Ida-Jakuutias (Kolõmal).
Vabanemise järgselt asutas Madisson 15. augustil 1987 rühmituse MRP-AEG, mis korraldas Hirvepargi miitingu. 1987. aasta septembris saadeti Madisson Nõukogude Liidust välja. Aastatel 1987–1990 elas Madisson Rootsis.
1996. aastal mõisteti Madisson Eesti Vabariigi poolt süüdi riigipöördeks tingimuste loomises ja selleks võimaluste otsimises ehk kuriteos, mida ta ise on eitanud. Karistuseks määrati Madissonile kaks aastat vabadusekaotust, ent 1997. aastal vabanes ta riigikogu poolt vastu võetud amnestiaseaduse alusel enneaegselt.
Madisson on kirjutanud arvukalt raamatuid ning astunud korduvalt üles ka Objektiivis kolumnisti saatekülalisena.
23. augustil 2020 anti Madissonile Hirvepargis üle Eesti Rahva Tänumedal.
"Kõige tabavamalt võtab Tiit Madissoni panuse Eesti ühiskonda kokku professor Ülo Vooglaiu poolt pühendusena kirjutatud fraas – Tiidule, allaandmatule. Allaandmatu on see, keda on võimatu võimu poolt alistada ja orjastada," räägib Madissoni meenutades Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.
"Tiit oli mees, kes ei andnud alla ei nõukogude võimule ega ka hilisemale liberaalsele globalismile. Ta oli mees, kes säilitas vabatmehe vaimu lõpuni," tõdeb ta.
"Sellisena on Tiit eeskujuks paljudele, kahtlemata ka meile SAPTKs ja Objektiivis," tunnistab Järvi.
Puhaku ta rahus!