Kanada "transsooline" naisõiguslane, jurist, bioeetik, ajakirjanik, õppejõud ja aktivist Florence Ashley leiab, et loomade soostamine – sooline määratlemine – on vale.
"Loomade soostamine teenib bioessentsialistlikke sookontseptsioonide normaliseerimise eesmärke. Kui me hakkame loomi soo järele määrama, unustame me ära, et sugu on valitav. Me hakkame uskuma, et sugu on sõna otseses mõttes "kinni" kehas," kirjutas Ashley möödunud neljapäeval.
"Bioessentsialism" on usk, et bioloogia määrab ära elusolendi kindlad atribuudid ja omadused, sealhulgas tema soo. Ülesoolised aktivistid seevastu leiavad, et bioessentsialism on valeusk, mis põhjustab transfoobiat ja soopõhist rõhumist, vahendab Blaze.
Ashley postitus põhjustas elavat vastukaja. "Täpselt. Ma ei määra mitte kunagi oma koduloomade ega laste sugu. Ma osutan neile kui mitte puu otsas elavatele süsinikupõhistele mitmerakulistele agentidele (non-arboreal carbon-based multicellular agents). Samas ma leian, et "süsiniku" kasutamine määrangus on pisut ahistav, sest ma usun perioodilisussüsteemi voolavusse," kommenteeris sarkastiliselt bioeetiku arvamust evolutsioonipsühholoog Gad Saad.
"Me peame lõpetama imetajate liikide nägemise kahesoolistena. See on paha ja vale," leidis konservatiivne ajakirjanik Ben Shapiro.
Ühendkuningriigi poliitik ja kirjanik Peter Whittle ei uskunud, et sedasi võib keegi päriselt mõelda: "See [säuts] on paroodia, onju?"
"Minu kassile anti sündides naissugu, kuid ma keeldusin tema soostamisest ja lubasin tal elada soovabana. Kuid ometigi õnnestus tal kuidagi jääda rasedaks kui ta müramas käis!?" jätkas Twitteri kasutaja Watson.
"Minu sõbra koer tavatses üritada astuda vahekorda diivanipatjade ja pehmete mänguasjadega. (Ta on õuduste sülekoer!) Siis lasid nad koerakese neutraliseerida. Ma arvan, et nad oleksid pidanud koera emaseks soostama. Nii oleksid nad hoidnud kokku loomaarstile kulunud raha," arutles üks säutsuja.
Transfeminist leidis samas, et "kui Ben Shapiro midagi mu säutsudest arvab, siis on see minu elu kõrghetk. Ma olen midagi teinud õigesti."
Ashley kasutab enda kohta isikulisi asesõnu "nemad" ja "nende" (they & them).
Tema artiklid on ilmunud ajakirjandusväljaannetes The Globe and Mail, CBC Opinion, Montreal Gazette, Huffington Post, The Conversation, IRPP Policy Option, NOW Magazine, The Advocate, INTO More, Gazette des femmes, Le Devoir, La Presse, Le Journal de Montréal ja Journal Métro.