Tervise- ja tööministri Tanel Kiige sõnul on vaktsiinitõendid tulnud, et jääda pandeemia lõpuni ning arutatakse, millal minnakse üle täielikult kontrollitud üritustele ning millised tegevused on kättesaadavad ainult koroonapassi alusel.
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tõdes neljapäevasel pressikonverentsil, et nakatunute kasvust kiiremini tõuseb vaktsineeritute arv. Minister kinnitas, et vaktsiinitõendid on tulnud, et jääda pandeemia lõpuni: "Kui olukord paraneb maailmas tervikuna, saame neid reegleid taas leevendama hakata, aga seni peaks olema COVID-tõendi esitamine pigem norm kõigil sellistel üritustel ja tegevustes, kus inimesed üksteist ei tunne, distantsi hoidmine pole alati võimalik ja nakkusoht on paraku ajas kasvav tulenevalt viiruse leviku hoogustumisest."
"Praegune olukord, kus kontrollimata tohib 50 [inimest] olla sees ja 100 väljas, on ajutine. Arutame, millal läheme üle täielikult kontrollitud üritustele, millised tegevused sõltumata osalejate arvust on kättesaadavad ainult koroonapassi alusel."
Kiige sõnul on inimestele jäänud valearvamus, et hullem on möödas, aga tuleb arvestada, et deltatüvi on nakkavam, kui eelmisel aastal levinud viirus.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt rääkis, et koroonavaktsineerimise tõend annab võimaluse hoida lahti restoranid, spaad ja ka kultuuriüritused. "Covid-tõend on praktiline asi, mis käib meiega kaasas mõnda aega." Ta toonitas ka, et koroonatõendi võltsimine ja võltstõendi kasutamine on seadusevastane ning sellise teo tagajärjeks on karm karistus, kas kuni 500 trahviühikut või vabadusekaotus.
Peaminister Kaja Kallas tõdes, et "[koroonaviiruse] olukord on halvenemas ning tarvitusele on vaja võtta meetmed". Ta tuletas meelde, et piirangute mõte on hoida ühiskonda avatuna, võideldes samal ajal koroonaviiruse levikuga.
Toimetas Martin Vaher