Tokyo arstide ühenduse esimees Haruo Ozaki soovitas käesoleva aasta 9. veebruaril peetud pressikonverentsil, et parasiitide tõrjeks mõeldud rohul ivermektiin on tõenäoliselt Covid-19 vastane toime ja soovitas kõigil Jaapani arstidel seda Covid-19 ravis kasutada.
2017. aastal üllitas autoriteetne teadusajakiri The Journal of Antibiotics (Antibiootikumide ajakiri) uuringu "Ivermektiin: saladuslik mitmetahuline "ime" ravim, mis üllatab jätkuvalt ja ületab ootuseid". Ivermektiini avastaja Jaapani biokeemiateadlane Satoshi Ōmura pälvis selle eest 2015. aastal Nobeli meditsiinipreemia. Inimeste heaks kasutamiseks kiideti see heaks 1987. aastal ja sellest ajast peale on seda erinevate haiguste raviks tarvitanud sajad miljonid inimesed. Tänaseks on ivermektiin saanud külge kahtlase kuulsuse ja Ameerika Ühendriikide Covid-19 "tsaar" Anthony Fauci hoiatab, et see võib olla isegi mürgine.
Tänaseks on olemas mitmeid teadusuuringuid, mis näitavad, et ivermektiin on tõhus Covid-19 juhtumiga kaasnevate nähtude ravim ja paljudes riikides, nagu näiteks Indias, seda hoolimata WHO ettekirjutustest ka Covid-19 raviks kasutatakse, vahendab LifeSiteNews.
Doktor Ozaki osutab Aafrika riikidest laekunud tõestusmaterjalile, et ivermektiinist on Covid-19 vastu abi: "Kui me võrdleme Aafrikas riike, kus ivermektiini inimestele korra aastas jagatakse riikidega, kus seda ei tehta … ivermektiini ei jagata küll Covidi vastu, vaid parasiitide põhjustatud haiguste ärahoidmiseks … Kui me vaatame riike, kus ivermektiini jagatakse, siis Covid-19 juhtumite arv on seal 134,4 saja tuhande inimese kohta ja surmade arv 2,2 saja tuhande kohta." Aafrika riikides, mis ivermektiini oma elanikele regulaarselt ei jaga, registreeriti Tokyo arstide ühenduse juhi sõnul 950,6 juhtu ja 29,3 surma 100 000 elaniku kohta.
2019. aastal suri Jaapanis gripiviiruste kätte 2,9 inimest 100 000 elaniku kohta.
Eestis on viimase kahe nädala keskmine juhtumite arv olnud 334,47 juhtumit saja tuhande elaniku kohta.
Dr Ozaki leiab Aafrika statistika kohta: "Ma usun, et vahe on selgelt eristatav. Loomulikult me ei saa ainult nende numbrite pealt öelda, et ivermektiin on tõhus [Covid-19] ravim. Samuti kui me võtame arvesse kõik need andmed, ei saa me ka öelda, et invermektiinist pole kindlasti mitte mingisugust kasu. Kindlasti ei saa seda mina väita."
Ta jätkas, et tema hinnangul on Jaapanis kriisisituatsioon ja Covid-19 ravi ivermektiiniga on õigustatud.
Teine väga autoriteetne Jaapani arst Kazuhiro Nagao esines televisioonis ettepanekuga, et Covid-19 tuleks määratelda senise teise klassi asemel 5. klassi haigusena. Jaapani tervishoiusüsteemis jagatakse haigused klassidesse ja Covid-19 viiendasse klassi määramine tähendaks, et see oleks samal pulgal hooajalise gripiga.
Dr Nagao nimetas ivermektiini Covid-19 vastaseks "hõbekuuliks" ja kinnitas, et ta on sellega ravinud rohkem kui viitesadat inimest, kellest sada protsenti on saanud terveks. Ta leiab, et seda ravimit peaks kasutama massiliselt üle riigi.
Ivermektiini tõhususe kohta väitis Nagao, et see hakkab toimima koheselt, et tema Covid-19 patsiendid tunnevad ennast märgatavalt paremini juba järgmisel päeval.
Tema sõnul peaksid inimesed võtma ivermektiini kohe kui nad ennast haiglasena tunnevad. Kui inimene on juba haiglas, siis pole sellest enam kasu. Mis on nii suurema osa ravimite puhul. Tema sõnul peaks igale Jaapani inimesele jagama neli tabletti ivermektiini ja inimesed peaksid neid hakkama võtma niipea kui nad tunnevad ennast haiglasena.
Käesoleva uudisloo alguses viidatud teadusuuringu ülevaates kirjutatakse, et "ivermektiin on demonstreerinud … mitmete RNA viiruste vastast toimet blokeerides rakutuumades viiruse proteiinide levikut".
Arstide ühendus Ameerika Eesliini Arstid (America's Frontline Doctors) soovitab ivermektiini Covid-19 ravis kasutada koos kortikosteroidide rühma kuuluva ravimi Prednisone'i ja antibiootikumi asitromütsiiniga (n Azithromycin).
Toimetas Karol Kallas