Riigikogu istung. Foto: riigikogu fotoarhiiv/Erik Peinar.

Parlamendi eilsel istungil oli arutelu all otsuse eelnõu, millega sooviti teha valitsusele ettepanek aktsepteerida avalikes kohtades ja üritustel negatiivse Covid-19 kiirtesti tulemust nakkusohutuse tõendina. Riigikogu otsust vastu ei võtnud.

Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele „Negatiivse koroonatesti aktsepteerimiseks nakkusohutuse tõendina"" eelnõu esitas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon, vahendab Delfi.

Otsuse vastuvõtmise poolt hääletas 30 Riigikogu liiget, ent otsuse vastuvõtmiseks olnuks vaja Riigikogu koosseisu häälteenamust ehk 51 poolthäält.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid avaldas seisukoha, et jaanuari lõpus võiks taas nakkusohutuse tõendina hakata kehtima negatiivne kiirtest. Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ei välistanud seda samuti.

„See on kaalumise koht", vastas Kiik küsimusele, kas Karilaiu arvamus peegeldab ka Keskerakonna kui valitsuspartei seisukohta. „Terviseteadlik valik on jätkuvalt vaktsineerimine, aga kui omikrontüve laine ei too kaasa hospitaliseerimise tõusu, siis on valitsusel võimalik edaspidi kehtivad reeglid üle vaadata."

Karilaid märkis nimelt üleeile saadetud pressiteates, et jaanuarikuu lõpus oleks mõistlik uuesti arvestama hakata kiirtestide tulemusi. „Oleme jätkuvalt seisukohal, et vaktsineerimine annab kõige tõhusama kaitse, kuid oluline on kaasata ühiskonnaellu ka need inimesed, kes mingil põhjusel ei ole lasknud end vaktsineerida," kirjutas ta.

Toimetas Martin Vaher