Taani ajaleht Ekstra Bladet avaldas vabanduse, et vahendas kriitiliselt hindamata valitsuse antud ebaõiget koroonastatistikat, kirjutab Welt.
"Ligi kaks aastat oleme me – press ja rahvas – tegelenud peaaegu hüpnootiliselt igapäevaste koroonaarvudega," sõnas ajakirjanik Brian Weichardt lehe juhtkirjas. Nende arvude ja statistika tõlgendamise tõttu on loodud mentaalne häireseisund, mis on kõikide närve rikkunud. "Seetõttu peame ka meie ma panuse sellesse üle vaatama ja seepärast me enam seda [koroonastatistikat] ei avalda," kirjutab Weichardt.
Juhtikiri tõdeb, et statistikas oleks pidanud tegema vahet patsientidel, kes hospidaliseeriti koroona tõttu ja neil, kes sattusid haiglasse muul põhjusel, kuid kellel avastati haiglas viirus või seal nakatusid. Ajakirjaniku väitel on rohkem kui veerandil nn koroonapatsientidel tegelikult hoopis teine põhidiagnoos.
"Loomulikult kannavad vastutust eelkõige ametnikud, et rahvast korrektselt, täpselt ja ausalt informeerida," tõdeb Weichardt. "Arvud selle kohta, kui paljud on tegelikult koroona pärast haiged ja koroona tõttu surnud, peaksid juba ammu avalikuks saama, et rahval oleks selge pilt sellest koletisest, kes end voodi all peidab."
Juhtkiri heidab valitsusele ette ka seda, et valitsus on pandeemia suuremaks rääkinud, kui see tegelikult on.
Juhtkirjas tooduga on nõustunud ka paljud teadlased. "Me praalime sellega, et meil on maailma parimad terviseandmed. Ja ometigi ei suuda me kõige tähtsamaid COVID-i indikaatoreid mõõta," sõnas Lõuna-Taani ülikooli terviseökonoomia professor Jes Søgaard ajalehele Berlinske.
Toimetas René Allik