Kuigi enamus riike üle maailma leevendab koroonapiiranguid, on Vatikan otsustanud piirangutega senisel viisil jätkata, vahendab National Catholic Register.
Vatikani riigisekretär kardinal Pietro Parolin kirjutab 20. aprillil välja antud korralduses, et otsus sai võetud vastu pandeemia praeguse olukorra tõttu, mis "nõuab erilisi ja erandlikke meetmeid viiruse vastu võitlemiseks ja kogu tegevuse turvaliseks võimaldamiseks".
Kardinal viitas ka samuti kolmapäeval avalikustatud 30. märtsi Vatikani linnriigi paavstliku komisjoni korraldusele, mis pikendas kõiki piiranguid kuni 30. aprillini nii Vatikani personalile kui ka külastajatele.
Ei ole selge, miks avalikustati märtsikuine korraldus nüüd, mil selle lõpuni on jäänud loetud päevad ja Vatikan on andnud välja juba järgmise korralduse.
Vaatamata sellele, et Vatikanis pole olnud ühtegi koroonast põhjustatud surma, kehtestati seal eelmisel aastal ühed rangeimad koroonapiirangud. Kogu personalil, väljaspoolt Vatikani tulevatel töötajatel ja külalistel peavad olema koroonapassid, mille omanik peab olema saanud vähemalt kolm vaktsiinidoosi või hiljuti koroonaviiruse läbi põdenud. Ühtlasi on kohustuslikud FFP2 või N95 maskid.
Juhul, kui personalil ei ole passi ette näidata, siis peatatakse töötasu maksmine.
Meditsiinilisi erandeid piirangute järgimisel lubatakse juhtumispõhiselt, kusjuures religioossed põhjused ei ole aluseks leevenduste võimaldamisel.
Koroonapiirangute alla ei lähe Vatikani liturgiad ja paavsti audientsid.
Itaalia lõpetas enamik koroonapiiranguid 1. aprillil, maskikohustus siseruumides kaob 1. maist. Koroonapass on senini nõutav teatud töövaldkondades nagu hotellindus või toitlustus. Lisaks sellele saavad 100-eurose trahvi need üle 50-aastased inimesed, kes ei ole vaktsineeritud.
Toimetas René Allik