Mitmed arstide erialaseltsid kritiseerivad eile Saksa valitsuse poolt teatavaks tehtud koroonapiiranguid, mis peaksid jõustuma 1. oktoobrist.
Väga suure kriitika osaliseks on saanud lastele suunatud koroonapiirangud, eelkõige maskikandmine ja võimalik ulatuslik testimine, mida on võimalik liidumaadel eraldiseisvalt kehtestada. Ka uue nakkusseaduse ebamäärasus, millega uued koroonareeglid kehtestatakse, on saanud pahameele sihtmärgiks, kuna see annab võimaluse liidumaadel kohaldada oma äranägemise järgi väga rangeid piiranguid, vahendab Die Welt. Samas on lapsed ja noored kõige rohkem pandeemiast haavata saanud ja kannatavad koroonapiirangute all kõige enam.
Saksa laste- ja noortearstide ametiühenduse sõnul on massiline testimine arutu, viidates sellele, et testide tundlikkus on 40 protsenti ja väga palju on valetulemusi. See viib selleni, et karantiini peavad jääma ka need lapsed, kes tegelikult on terved. Sellega kaasnevad taas sotsiaalne isolatsioon ja õpiraskused. Ühtlasi kritiseerib selts võimalikke kultuuri- ja spordirajatiste sulgemisi, mis peaksid igal juhul lastele ja noortele avatuks jääma.
Kriitikat uute koroonareeglite osas on teinud ka roheliste endi parlamendiliige Dieter Janecek, kelle sõnul ei ole ei maskikohustus ega arutu testimine pandeemia hilises faasis enam kohane.
"Liidumaad on saanud liiga palju võimalusi sekkuda inimeste isiklikesse õigustesse ja vabadusse," sõnab vabast demokraadist parlamendiliige Frank Schäffler. Ka kristlik-demokraatliku partei peasekretär Mario Czaja sõnul lähevad meetmed üle piiri, mida nakkuseadus lubada võiks.
Toimetas René Allik