BBC, kelle ülesanne on edastada teavitusi kriisiolukordades, valmistab ette kommunikatsiooni elektrikatkestusteks.
Briti avalik-õiguslik ringhääling BBC, kellel on ülesanne edastada informatsiooni ka kriisiolukordades, on valmistumas ette tegevusteks, kui toimuvad elektrikatkestused ja maas on nii pangaühendused, internet, mobiilside ja ka liiklusfoorid, vahendab Breitbart meediakanalit The Guardian.
The Guardiani info kohaselt loodab valitsus taastada katkestuste korral elektritarne 36-48 tunni jooksul. "Hädaabi teenistused on [elektrikatkestuse korral] ekstreemse surve all. Inimestel soovitatakse hädaabinumbril mitte helistada, välja arvatud äärmise vajaduse korral."
Ühtlasi soovitatakse inimestel hankida patareitoitel raadiod, et oleks võimalik kuulata BBC kanaleid "Radio 2" ja "Radio 4".
Info pärineb ajakirjanikele jagatud hädaolukorra plaanist võimalike kriiside jaoks. Selles rõhutatakse ka seda, et rahvale suunatud kommunikatsiooni puhul tuleb võtta arvesse nii piirkonda kui ka kohalikku rahvast. Nii näiteks erineb Põhja-Iirimaale suunatud kommunikatsioon Briti saare piirkondadest.
Breitbarti sõnul ei ole praegu selge, kas kriisiks valmistumise juhised on BBC-le andnud Briti valitsus. "Valitsus on seisukohal, et talvel me sellist stsenaariumit ei näe," sõnas valitsuse pressiesindaja.
Kuid Briti elektrivõrgujuht hoiatas samas Financial Times'is, et "väga, väga külma ilma korral" on pärastlõunal kella neljast seitsmeni elektrikatkestused võimalikud, pidades silmas jaanuari- ja veebruarikuid. Tähelepanuväärne on ka see, et Suurbritannia ei ole olnud Venemaa gaasist sõltuvuses, nagu näiteks Saksamaa.
Külmade ilmade korral ei saa loota ka taastuvenergiale, kuna tavapäraselt on külmadel kuudel ka oluliselt vähem tuult. Kuigi eelmine Briti peaministri Liz Truss sõlmis kokkulepped teiste Euroopa suurriikidega elektri jagamiseks, ei ole garantiid, et elektrivarustus on tagatud. Samuti rõhutas Briti elektrivõrgu juht, et väga oluline on hakata elektrit katkestuste vältimiseks kokku hoidma.
Toimetas René Allik