Euroopa Liit on mures, et Twitteri omanik Elon Musk ei tsenseeri piisavalt sotsiaalvõrgu kasutajaid ja nõuab ettevõttesse rohkem tsensoreid ning "tõigatuvastajaid".
Brüsseli bürokraatidele valmistab muret, et vabatahtlikud ja kunstteadvus, kelle hooleks kavatseb Musk suuremas osas Twitteri sisu haldamise jätta, ei suuda piisavas mahus Euroliidu nomenklatuurile vaenulikku ja ebameeldivat sisu tsenseerida, vahendab Ars Technica.
Praegu kasutab Twitter kahjuliku sisu tuvastamiseks inimeste ja kunstteadvuse koostöös toimivat lahendust. Erinevalt teistest sotsiaalvõrkudest vallandas omanik kõik "tõigatuvastajad". Samuti on Twitteris võimalik kaasa lüüa vabatahtlikel sisuhalduritel, kes saavad "kogukonna märkuste" (community notes) kaudu anda märku valedest ja ebaseaduslikust sisust.
Musk vallandas peale sotsiaalvõrgu omanikuks saamist 2022. aasta oktoobris ligikaudu poole 7500 töötajast, sealhulgas kõik usalduse ja turvalisuse meeskonnad.
Twitter lubab, et see täidab Euroopa Liidu digiteenuste õigusakti nõudmiseid ja sellel on nende täitmiseks mitmeid lahendusi.
Kõik suuremad tehnoloogiaettevõtted peavad hiljemalt käesoleva aasta septembriks viima oma teenused kooskõlla digiteenuste aktiga, vastasel juhul ähvardab neid trahv, mis võib ulatuda kuue protsendini nende rahvusvahelisest käibest.
Musk on seni avaldanud arvamust, et ta ostis Twitteri näol omale 44 miljardi dollari eest maailma kõige kallima mittetulundusühingu ja lubas, et ettevõte hakkab raha teenima käesoleva aasta teises kvartalis. Üks tema postituste läbivaid teemasid on, et sotsiaalvõrgu senine tarkvarabaas on koostatud nõdrameelselt ja see tuleb nullist alustades uuesti teha. Üheks uue Twitteri peamiseks eesmärgiks on teha sellest korporatiivse ajakirjanduse asemel inimeste esimene uudistekanal.
Euroopa Liidu ja teiste lääne suurriikide tsensuurinõudmiste rumalust ja asjatust näitab asjaolu, et enne Muski Twitteri ostu vohas platvormil lapsporno sisu, sellel said rahulikult oma sõnumeid levitada islamistidest terroristid ja keegi ei tsenseerinud ühtegi ajatolla Khamenei, ega Dmitri Medvedevi säutsu.
Toimetas Karol Kallas