Hiina Rahvavabariigi Pereplaneerimise Ühing käivitas riigi 20 linnas pilootprogrammid, mille eesmärgiks on "toetada uue aja abielu ja laste saamise kultuuri".
Hiina RV rahvastiku arengu numbrid näitavad riigi jaoks üpris musta tulevikku, milles on vähe noori ja palju pensionäre ning "abielu ja laste saamise kultuuri" programmidega üritatakse seda vältida, vahendab Breitbart.
Viidatud programmid kuulutati välja 15. mail, mida ÜRO tähistab alates aastast 1993 rahvusvahelise perekondade päevana.
Käesoleva aasta perekondade päeval väljendas ÜRO muret sündivuse vähenemise ja rahvastikumuutuste pärast, kuna pea kõikides arenenud riikides on sotsiaaltoetuste süsteem rajatud eeldusele, et noori on alati rohkem kui vanasid, mis uuemal ajal paraku enam ei päde.
Uuringud näitavad, et naiste soovis karjääri teha ja väikesel sündivusel on otsene seos. Samas vähene sündivus seab ohtu senikehtinud sotsiaalsed koetised ja sellel on mõjud, mida seni keegi täpselt ennustada ei oska.
Hiina RV Pereplaneerimise Ühingu asepresidendi Yao Yingi sõnul "on pilootprogrammide eesmärgiks rakendada uuenduslikke ja ennetavaid meetmeid, mille ülesandeks on edendada laste kasvatamise sõbralikku keskkonda, mis omakorda aitab kõrgekvaliteedilise rahvastiku arengu kaudu kaasa Hiina RV kaasajastamisele".
2022. aastal tehti Hiina RVs algust samuti kahekümne sündivust ja pereelu edendava programmiga, sealhulgas pealinnas Pekingis, kuid ametivõimude sõnul pole eed suutnud seni rahvastiku vähenemist peatada.
Üheks olulisemaks probleemiks, millele "uue ajastu abielude" programmis keskendutakse, on ülikallis pruudiluna, mis tähendab, et enne abiellumist peab peigmees tegema pruudi perekonnale suure rahalise "kingituse". Erinevate allikate hinnangul kõigub pruudiluna suurus Euroopa rahas keskmiselt 20 000 euro ümber ja peigmehel peab lisaks olema elamine ning auto.
Toimetas Karol Kallas