Saksamaa roheliste parlamendisaadik Johannes Wagner leiab, et varast loobumine ja vaesumine on sakslaste moraalne kohus.
Tänu sotsiaaldemokraatide, roheliste ja vabade demokraatide valitsuskoalitsioonile on Saksamaa majandust tabanud tõsised tagasilöögid nagu majanduslangus, inflatsioon, reaalpalkade langus, tööstusettevõtete sulgemine ning kallimad toiduhinnad. Ometigi arvab Bundestagi roheliste rahvaesindaja Johannes Wagner, et oma varast loobumine on sakslaste "moraalne kohus", vahendab ReMix News.
Wagner esines sotsiaalmeedias järgneva jõulise avaldusega:
"See on häbiväärne, kuidas nii paljud inimesed ei näe (või ei taha näha?), millises uskumatus jõukuses me Saksamaal elame. Me oleme üks maailma rikkamaid rahvaid. Me võime väga palju ära anda. Lisaks on meil selleks moraalne kohustus," kirjutas ta.
Bundestagi saadiku palk on kuus üle kümne tuhande euro, millele lisanduvad erinevad hüvitised, mis teeb parlamendisaadikutest riigis ühe suurimat palka teeniva seltskonna. Kõrge palk tähendab samuti suuremat pensioni.
Teises postituses nõuab Wagner, et "ülirikaste vara jagataks rohkem ümber".
Viimaste aastate jooksul on vaeste inimeste hulk Saksamaal märkimisväärselt kasvanud ja noorte sakslaste keskmine jõukus jääb alla paljudele teistele Euroopa riikidele.
Samal ajal kui Saksamaa kulutab sisserändajate peale tohutuid summasid – käesoleval aastal 36 miljardit eurot – ähvardab üha suuremat hulka vanemaealisi inimesi vaesus.
Alternatiiv Saksamaale (AfD) poolt föderaalvalitsuselt välja nõutud statistikast selgub, et vaesusrisk ähvardab tänavu 28,1 protsenti Saksamaa vanureid.
Eesti on Euroopa Liidus pensionäride vaesusriski rekordiomanik – vaesus ähvardab Euroopa Liidu statistikaameti andmete kohaselt 59,1 protsenti Eesti pensionäridest.
Toimetas Karol Kallas