26. jaanuaril mõisteti president Donald Trumpilt naisõiguslasest kirjaniku E. Jean Carrolli kasuks välja 83,3 miljonit dollarit. Süüdistus näib aga olevat ehitatud demokraatide rahale ja valedele.
Kohtuasja sisuks on Carrolli "laimamine" Trumpi poolt ja seisneb selles, et 2019. aastal, kui Carroll esitas avalikkusele mõtte, et Trump võis äkki teda 1990ndatel vägistada, nimetas president seda valetamiseks, vahendab Breitbart.
Carroll kirjeldas 2019. aastal vahejuhtumit, kuidas Trump talle Bergdorf-Goodmani (kallis rõivapood) riietuskabiinis kunagi 1990. aastate keskel seksuaalselt kallale tungis ja rääkis sealjuures üpris üksikasjaliselt erinevate kehaosade kuhugi lükkamisest.
Trump eitas kõiki naiskirjaniku süüdistusi ja nimetas teda valetajaks. Sellest sai alguse laimamise kohtuasi.
"Need on kurjad inimesed, kes seda kõike usuvad ja seda eriti asjaolude puhul, et süüdistusel pole mitte mingisuguseid tõendeid," rääkis Trump 2019. aastal.
Vaatamata Carrolli valetamistele ja igasuguste tõendite puudusele otsustas New Yorki kohus Trumpilt tema kasuks mõista välja üle kaheksakümne kolme miljoni dollari. Vabariiklaste ja Trumpi toetajate sõnul näitab otsus, kui politiseerituks ning ebaõiglaseks on muutunud USA kohtusüsteem.
Alljärgnevalt on välja toodud 15 tõika, mis põrmustavad Carrolli süüdistuse.
- Bergdorf Goodmanil pole vahejuhtumit kinnitavat valvekaamerate videot.
- Väidetaval seksuaalsel rünnakul on null tunnistajat.
- Carrol esitas süüdistuse esimest korda alles 2019. aastal, kui tegi reklaami oma raamatule "Milleks meile on vaja mehi?", milles on muuhulgas kirjas nimekiri "Minu elu kõige kohutavamad mehed".
- Carroll ei suuda meenutada, millal täpselt väidetav rünnak aset leidis. Ta on rääkinud aastatest 1994 kuni 1996. Samuti ei mäleta ta aastaaega, millal see juhtus.
- Donna Karani pintsaku lõikega kleiti, mida Carroll väidetava vahejuhtumi ajal enda sõnul kandis, ei olnud 1994. aastal olemas.
- Enne 2019. aastat ei maininud Carroll kordagi Trumpi väidetavat rünnakut, hoolimata asjaolust, et sotsiaalmeedias kirjutas ta oma suguelust väga lahtise tekstiga ja laiaulatuslikult. Sealhulgas, kuidas meestele "peale karata" ja nii edasi.
- 2019. aasta juunis tunnistas Carroll New York Timesi taskuhäälingusaates "The Daily", et teda pole mitte kunagi vägistatud.
- Carroll pani oma kassile nimeks Vagiina.
- Trumpi advokaat Joe Tacopina juhtis 2023. aasta mais tähelepanu, et kogu süüdistus on väga sarnane 2012. aasta teleseriaali "Seadus ja Kord: eriliste ohvrite üksus" (Law & Order: Special Victims Unit) ühele osale, mis kandis pealkirja "Teater ja trikid" ja milles üks inimene räägib oma Bergdorf Goodmani rõivapoes toimuvast vägistamisfantaasiast.
- Carroll oli Trumpi juhitud telesaate "Õpipoiss" (The Apprentice) suur austaja.
- Carroll viskas 1993. aastal ajakirjas Elle lugejakirjale vastastes nalja, et "mehe otsas saab parema orgasmi kui Bergdorfi poe neljandal korrusel".
- Carrolli kohtuasja rahastab demokraatide suurtoetaja Reid Hoffman, kes ise on Jeffrey Epsteini üks klientidest.
- Carrolli toetajate, sealhulgas advokaatide hulgas on ohtralt Demokraatliku partei aktiviste.
- New Yorki osariik sai säherduse kohtuasja Trumpi vastu üldse algatada, kuna 2022. aastal võeti seal vastu seadus, mida kutsutakse täiskasvanud ellujääjate seaduseks (Adult Survivors Act). Seega demokraatide totaalse kontrolli all olev New Yorki seadusandlik kogu sepistas valmis eraldi seaduse, mille alusel oleks võimalik Trump kohtusse vedada.
- Carroll on varem öelnud: "Suurem osa inimesi arvab, et vägistamine on seksikas."
Trump kaebab New Yorkis demokraadist kohtuniku poolt langetatud otsuse edasi. Tema kinnitusel pole ta "selle naisega eales kohtunud".
Toimetas Karol Kallas