Lisaks totalitaristlikule sõna- ja isikuvabaduste piiramisele, suurele asendamisele ning teisitimõtlejate vangistamisele otsustas Ühendkuningriigi sotsialistlik valitsus saada lisaks lahti kulakute klassist, kirjutab Karol Kallas.
Maailma kliima käest ära päästmise ebausu üheks dogmaks on tõekspidamine, et põllumehed on Maa- ja rahvavaenlased. Kariloomad röhitsevad ja lasevad liiga palju puuksu, põllud tuleb lasta kliima pärast võssa kasvada (metsastada) või teha neist tuule- ning päikesepargid. Põllumeeste vaenamise taga on totalitaristlikust võimuahnusest ajendatud arusaamine, et kes kontrollib toidu tootmist, kontrollib inimesi. Toit = totaalne võim. Seetõttu soovitakse uues korporatistlikus maailmakorras toidu tootmine koondada mõne üksiku suure ettevõtte kätte.
Ühendkuningriik on rahanduslikult keerulises seisus. Põhjuseks on nii vähkkasvajana õilmitsevad riigisektor ja puugina selle küljes rippuv MTÜ-tööstus, "mustaks auguks" muutunud meditsiinisüsteem (NHS), massisisseränne, Ukraina sõda ja saamatu rahandusvaldkonna juhtimine.
Nii, nagu Eestis, panustab Ühendkuningriigi sotsialistide valitsus maksutõusudele. Riigiaparaat ja partei toiduahelad on pühad ning Ukraina toetamist jätkatakse viimase "võiduka lõpuni".
Vajaliku raha saamiseks mõtles rahandusminister (riigikassa kantsler) Rachel Reeves välja talupidajate 20-protsendilise pärandimaksu. Kui Ühendkuningriigi põllupidajate seast leiab teatud hulgal suurmaaomanikke – näiteks kuningakoda on Briti saarte üks suurimaid maaomanikke – siis suurem osa taludest on pika ajalooga peretalud. Vastupidiselt sotsialistide väidetele, kes esitlevad põllumehi tviidpintsakus ringi jalutavate külakurnajatena, on suurem osa talunikest igapäevaselt rasket tööd tegevad lihtsad inimesed, kelle jaoks ots-otsaga kokku tulemine on üpris keeruline.
Reevesi rahanduse päästmise ettepaneku kohaselt hakkaks kõik talud, mille väärtus ületab miljon naelsterlingit, maksma põlvkondade vahetumisel 20-protsendilist pärandimaksu. Uus maks puudutaks talumeeste ühenduste sõnul kuni 70 000 majapidamist ja tähendaks neist paljude jaoks kas tegevuse lõpetamist või vara müümist.
Ühendkuningriigi sotsiaalteaduste akadeemia president ja majandusajakirjanik William Hutton avaldas pahemäärmuslaste päevalehes Guardian "kulakute" klassi hävitavat maksustamist õigustava arvamusloo.
Majandusharidusega Huttoni arvamuslugu pealkirjastati tööparteilaste "Pravdas": "Talumehed on liiga kaua maid enda kätte kuhjanud. Pärandimaks toob maapiirkonna Britanniasse uue elu" Juttu illustreerib karikatuur oma mõisa ees hoiupõrsaid karjatavast tviidpinstakus ülik-talunikust.
Sotsiaalteaduste Akadeemia presidendi artikkel on pälvinud ohtralt tähelepanu üle maailma ja kommentaatorite hulgas peetakse seda Ühendkuningriigi "kulakutest vabastamise" (dekulakization) programmi tõestuseks. Viiteid Huttoni artiklile täiendavad ülevaated Nõukogude Sotsialistlike Vabariikide Liidu suurtalunikest vabastamise ja sellele järgnenud miljonite inimeste surmaga lõppenud näljahäda ajaloost.
Olukorda kirjeldatatakse lisaks "Ühendkuningriik muutub täis-Staliniks" (Britain is going full Stalin) ja "Kriitilist toetust Briti saarte suurele kulakutest vabastamisele juhib seltsimees [Keir] Starmer. Maaomanike klass tuleb likvideerida." Mille peale nenditakse: "Kõik peaksid saama aru, et kommunistid järgivad alati samu juhiseid."
Koos suure asendamise, rohepöörde, sõna- ja teiste kodanikuvabaduste piiramisega on Ühendkuningriik saanud kõigele muule lisaks külge hüüdnime "Nõukogude Britannia" (Soviet Britain).
Riigi sotsialistide valitsus, millega üks-ühele sarnaselt käitub Eesti ühispartei võim, on ametis alates käesoleva aasta juulist. Partei toetus on sellest alates vähenenud. 19. novembril avaldasid Londonis parlamendihoone ees meelt kümned tuhanded põllumehed ja nende toetajad.