
Satelliitfotod näitavad, et Hiina Rahvavabariik ehitab tõenäoliselt 120 000 tonnise veeväljasurvega superlennukikandjat, mis on suurem isegi Ameerika Ühendriikide superlennukikandjast.
Tänaseni arvatakse, et Hiina RV kujutab ohtu eelkõige riikidele, nagu Jaapan, Lõuna-Korea ja eriti Hiina Vabariik. Kuid superlennukikandjad, nagu kõnealune Daliani dokis ehitatav alus, on üleilmse ulatusega relvad ja võivad välja ilmuda kus iganes. Kui üks selline koos saatelaevastikuga peaks ilmuma La Manche'i väina läheduses, siis sellel on rohkem lennuväe- ja löögivõimekust kui Briti relvajõududel kokku, vahendab Telegraph.
Mõttekoja Middlebury Institute of International Studies analüüs näitab lisaks, et Hiina RV-l on tänaseks valmis laevade tuumareaktori prototüüp.
Ameerika Ühendriikide – ja hetkel maailma – suurim superlennukikandja USS Gerald R. Fordi veeväljasurve on 100 000 tonni.
Samuti on [Hiina RV] Rahvavabastusarmee Mereväel alates 2022. aastast olemas Ameerika Ühendriikide omaga võrreldav Elektromagnetiline õhusõidukite stardisüsteem (Electromagnetic Aircraft Launch System; EMALS). Oletatakse, et selle viimasel versioonil on neli katapulti, mis on sama arv kui Ameerika Ühendriikide Fordil.
Lennukikandja mahutab eeldatavalt sada õhusõidukit, sealhugas J-35 varghävitajaid, KJ-600 luurelennukeid, helikoptereid ja Terav Mõõk reaktiivmootriga mehitamata õhusõidukeid.
USS Gerald R. Ford mahutab 80 õhusõidukit.
Koos Kreekaga peetakse Ühendkuningriigi sõjalist võimekust Euroopa parimateks.
Toimetas Karol Kallas