
Endise kõrge riigiametniku ja "Briti kõige karmima koolidirekori" Katharine Birbalsinghi sõnul tabab "soomuutmine" riigis eelkõige valgete ja privilegeeritud perede lapsi.
Birbalsinghi sõnul otsitakse valgetes edukates peredes "ohvristaatuse narratiive", milliseid kaasaja ühiskonnas "imetletakse", vahendab Telegraph.
Endise valitsuse sotsiaalse liikuvuse valdkonna spetsialisti, kes täna juhib loode Londonis Michaela Kogukonnakooli, sõnul on tema koolis "soomuutjatest" õpilaste esinemine "ebatõenäoline", kuna seal käib palju rahvusvähemuste esindajaid.
Birbalsinghi sõnul: "Kui viia läbi sel teemal üleriigiline uuring, kes sellist laadi asju teevad, siis tõenäoliseks tulemuseks oleks, et need on valged ja privilegeeritud lapsed. Pole küsimustki."
"Meie ühiskond on selline, milles imetletakse ohvristaatust. Kui keegi tunneb ennast valge ja privilegeerituna, siis kasutada pole just väga palju ohvristaatuse jutupunkte. Selle tõttu otsitakse midagi, mida kaaslased võiksid hinnata," jätkas karm koolidirektor.
Birbalsinghi sõnul tema juhitavas koolis ohvrit mängida ei lubata ning hinnatakse teovõimet ja isiklikku vastutust.
Ametlikud andmed näitavad, et Inglismaal ja Walesis ootavad sooravi 157 last, kes on kümneaastased elik nooremad. Aprillis Ühendkuningriigi Ülemkohtus langenud otsusest küsimuses, kes on naine (ainult bioloogilised naised), selgub, et Ühendkuningriigis ootab sooravi 6225 alaealist inimest. 2024. aastal oli selliseid lapsi ja noori 5560.
Birbalsingh sai Ühendkuningriigis kuulsaks, kui keelas 2024. aasta aprillis moslemilastel koolipäeva ajal palvetamise. Vanemad kaebasid ta usuvabaduse ettekäändel kohtusse ja kohtuotsus andis õiguse direktrissile.
Toimetas Karol Kallas