13. novembri õhtul sai Pariisis korraldatud terrorirünnakutes surma üle 120 inimese, vigastatuid on 350. Vastutuse rünnakute eest võttis Lähis-Idas laiutav terroristlik kalifaat nimega Islamiriik (ISIS). Euroopa Komisjoni endise asepresidendi Siim Kallase hinnangul pannakse nüüd kõik kassid hiiri püüdma.
Terrorirünnakud toimusid reede õhtul Pariisis kuues erinevas kohas, sealhulgas rahvusstaadioni Stade de France lähedal ja Bataclani kontserdimajas. Rünnakud leidsid aset poole tunni sees ajavahemikus 21.20–21.50. Hukkunute arv ei ole veel lõplik, pealegi on vigastatutest paljud väga raskes seisus. Kõige enam oli hukkunuid Bataclani kontserdimajas, kus sai surma sadakond inimest. Prantsuse politsei teatel leidsid oma otsa ka kaheksa rünnakutes osalenud terroristi.
Peamiselt Süürias ja Iraagis paiknev rühmitus Islamiriik teatas, et "rünnakud on vastuseks Prantsusmaa tegevusele meie liikmete vastu ja prohvet Muhammadi solvamise eest" ning et Prantsusmaa jääb nende peamiste sihtmärkide hulka. ISIS-e avalduses nimetati Pariisi "jäleduste ja perverssuse pealinnaks", mis solvab prohvet Muhammadit.
Prantsusmaa president François Hollande vandus, et terroristidele antakse halastamatu vastulöök. "Kõigile teile, kes te olete näinud neid kohutavaid asju: ma tahan öelda, et me alustame halastamatut sõda. Kui terroristid on võimelised korda saatma selliseid jõledusi, peavad nad teadma, et nad seisavad silmitsi otsusekindla Prantsusmaaga," kõneles Hollande kaamerate ees.
USA välisministri John Kerry sõnul näitavad Pariisi veretöö ja teised hiljutised terroriünnakud maailmale teatavat keskaegset ja moodsat fašismi, mis püüab hävitada ja kaost tekitada. Ka šiiitliku Iraani president Hassan Rouhani mõistis terroriaktid hukka, nimetades neid "inimsusvastasteks kuritegudeks".
Euroopa Komisjoni endine asepresident Siim Kallas avaldas arvamust, et kogu Lähis-Ida strateegia läheb ilmselt ülevaatamisele. "Churchill ütles, et kui kurat aitaks sõdida Hitleriga, poetaks ta ilmselt tema aadressil mõne hea sõna. Käiku lähevad kõik kassid, kes hiiri püüavad. ISISe vastu luuakse tõenäoliselt hoopis teistmoodi kaolitsioon – Iraan, Venemaa, Ashad, Türgi, Saudi-Araabia, ja sellega läheb koostööle ka Euroopa (USA tundub juba niigi olevat teatud koostöös)," ütles Kallas.
Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles, et tegemist on rünnakuga kogu Euroopa vastu: "Kui see ei ole sõja kuulutamine Euroopale, siis mis see on? Seepärast on vaja reageerida kõigil ja koos. Euroopa Liit koos liitlastega peab tegema nüüd kiireid järeldusi ning võtma ette otsustavaid sisulisi samme. Terroristid peavad teadma, et need tegevusele on vastas jõud, mis ei halasta ning on valmis andma vastulöögi."