Fotol poliitik Martin Helmele puhtust deklareeriva, kuid ropu tekstiga põlle kaela riputanud kunstnikul ja kultuurilehe Sirp, kus kõnealune pilt avaldati, kunstitoimetajal on õigust ülegi: hoopis Helme olevat olukorra ära kasutanud, oma toetajad-fašistid mobiliseerinud ja fännidega manipuleerinud.
Kõnealuse remake'i autor, New Yorki kolinud 42-aastane kunstnik-feminist Kadi Estland leiab, et Helme on olukorra enda kasuks pööranud: "Jah, nagu me nüüd enesekriitiliselt võime tõdeda, on poliitik Helme selle juhtumi oma valijate mobiliseerimiseks ära kasutanud. Martin Helme pani Sirbi toimetajate numbrid Facebooki, fašistid vihkavad Sirpi, helistavad toimetusse ja ähvardavad. Ja et see juhtum enne kooseluseaduse järjekordset arutelu välja võeti, ei ole ka juhus."
"Aga nagu üks mu sõber pärast skandaali puhkemist ütles, on "roppustega" opereerimine libe tee, sest fašistid kasutavad tänapäeval sotsiaalmeediat ja oskavad selliseid asju enda kasuks pöörata. See, et minu pildi taoline kriitika nii haruldane on, on ka näitaja," räägib Estland.
Aga kui Martin Helme oleks kunstnikule samaga vastanud? Aga vaat see poleks mitte mingil juhul olnud kunst! "Et kui Helme paneks midagi sellist minu kohta oma Facebooki seinale? Sel juhul oleks see isiklik, sest kontekst oleks ju reageering," arutleb kunstnik.
Küsimusele, kas selle sildi oleks saanud ka kellegi teise kaela riputada, näiteks Eesti presidendi, mõne ärimehe või kurjategija kaela, vastab kunstnik veendunult: "Varro Vooglaid sobiks paremini sinna ritta."
Sirbi kunstitoimetaja Reet Varblane aga oleks ropu pildi peale oodanud "argumenteeritumat reaktsiooni": "Ka Martin Helmelt, kes on riigikogu liige, avaliku elu tegelane, kes kasutab ka hästi teravaid väljendeid, oleksin oodanud, et ta ei manipuleeri oma pooldajate, fänniklubiga oma Facebooki leheküljel, vaid oleks otse Sirbi toimetusse või ka ajakirjanduse eetikakomisjoni pöördunud. Intelligentse inimesena ta ju teab, kui lihtne on fännidega manipuleerida ja panna neid pimesi ükskõik mida tegema."