Eile valisid Prantsuse konservatiivid ülekaalukalt oma järgmise aasta presidendivalimiste kandidaadiks François Filloni – pereväärtuste toetaja, kes on usutunnistuselt katoliiklane, õnnelikult abielus 36 aastat ning viie lapse isa.
Väga tõenäoliselt läheb Fillon 2017. aasta aprillis-mais vastakuti Rahvusrinde kandidaadi Marine Le Peniga, kuna sügavalt ebapopulaarsetelt sotsialistidelt korralikku konkurentsi oodata ei ole.
Nagu kirjutab The Local, oli Fillon Prantsusmaal 2012. aastal seadustatud "homoabielu" vastane ning seetõttu toetas teda tänavu ka liikumine "Manif Pour Tous", mis sai Prantsusmaal ja mujal maailmas tuntuks massiliste loomuliku perekonda toetavate meeleavaldustega.
The Locali andmetel ei ürita Fillon siiski "homoabielu" seadust tühistada, kuid tahab viia sisse muudatuse, millega välistataks samasooliste paaride õigus lapsendamisele.
Nagu kinnitas senaator Yves Pozzo di Borgo, olid Filloni eilse võidu üheks peamiseks tõukejõuks just need enam kui kaks miljonit prantslast, kes "homoabielule" avalikult vastu astusid.
Fillon on ühtlasi vastu ka surrogaatemadusele ning lesbiliste paaride meditsiinilisele abistamisele laste saamisel.
Feministid on aga juba jõudnud rõhutada, et Fillon on kahetsenud oma kunagisi sõnu, et "abort on naiste põhiõigus."
Islam on Filloni jaoks probleem.
"Religiooniga Prantsusmaal probleeme ei ole. On aga probleem, mis on seotud islamiga," on ta öelnud, viidates ühtlasi võimalusele, et "islamismi verine invasioon meie igapäevaellu võib provotseerida kolmanda maailmasõja."
Nagu rõhutab Fillon, ei ole Prantsusmaa multikultuurne maa. "Vähemalt ei ole see valik, mille meie oleksime teinud," vastas ta läinud nädalal ajakirjanikele. "Kui me läheme kellelegi külla, siis me ei ürita haarata võimu."
Fillon on lubanud harvendada riigiteenistujate ridu 500 000 võrra ning hoida eelarvekulutustelt kokku 110 miljardit eurot. Lisaks on ta lubanud tõsta töötundide arvu ning võidelda ametiühingutega.
Kuna Le Peni Rahvusrindest on paljude prantslaste alateadvusse jäänud rassistliku erakonna kuvand, võivad vasakleeri valijad kalduda hääletama tuleval aastal Filloni poolt. Nagu kirjutab Daily Mail, juhtus sama aastal 2002, mil teise vooru jõudis välja Marine Le Peni isa Jean-Marie, kuid pidi alistuma Jacques Chiracile.
Fillon on süüdistanud konservatiivide põrumises eelmistel presidendivalimistel Rahvusrindele antud "protestihääli," mille üheks põhjuseks oli Prantsuse (parempoolsete) poliitikute nagu Nicolas Sarkozy edevus ja eputamine. "Rahvusrindele antud protestihäältel oli palju erinevaid põhjuseid, kuid üks [neist] on ilmne vajadus taastada meie poliitikute väärikus," on Fillon varasemalt öelnud.