Euroskeptikust Hollandi poliitik pigistas Euroopa Keskpanga (EKP) esimehest välja ülestunnistuse, et Brüsseli eesmärgiks on föderaalne Euroopa.
Seejärel palus erakonna Demokraatia Foorum liider oma isamaa rahvaesindajail ärgata ja märgata, et Euroopa Liit tahab liikmesriigid oma lõppeesmärgina alla neelata.
Thierry Baudet võttis Draghi "vahele" Hollandi parlamendis toimunud debatil, mille käigus keskpankur mainis, et ta kutsuti "läinud nädalal või kümme päeva tagasi Jean Monnet' fondi kõnet pidama."
Ja "selle sündmuse puhul oli mul võimalus lugeda mõningaid tema kirjutisi. Tema arvates polnud kahtlust, et [sammude] järjekord on ühisturg, ühisraha ja poliitliit, ning nii on see jätkuvalt."
"See oli väga õpetlik," kommenteeris Baudet Briti ajakirjanikele. "Sisuliselt kinnitas ta, et rahaliit ei saa pikemas perspektiivis jätkuda, kui sellele ei järgne poliitilist liitu."
Ja seega "ta kinnitas, mida Guy Verhofstadt alati ütleb ja mille eest teda naeruvääristatakse – et see on tegelikult ELi poliitika," ütles hollandlane.
Ta tahab, et Draghi kommentaarid jõuaksid pajude kõrvadeni, kuna vahetevahel väidetakse, et "britid reageerivad üle ning euroskeptikud kujutavad ELi karikatuurselt. Nemad eksivad, meil on õigus"
Sellesama debati käigus vestlesid Baudet ja Draghi ka Hollandi tulevikust euroalas.
Baudet tõi esile Draghi kunagised kommentaarid, et kui Itaalia peaks eurotsoonist lahkuma, tuleks neil maksta tagasi võlgu jäädud rahasumma.
"Kuna meil, Hollandil, on nüüd ligikaudu 100 miljardit eurot ülejääki, kas see tähendab teie oma sõnade valguses, et kui Holland otsustab eurotsoonist lahkuda, mis on meie erakonna programme üks põhipunkte, me saaksime euroala lõunapoolsetelt liikmetelt [selle summa] tagasi, vastavalt teie vaadetele?"
EKP esimees kinnitas, et raha tagasi ei saa ning lisaks on euro pöördumatu.
"Aga te ju ütlesite jaanuaris, et kui Itaalia lahkub, tuleb neil tasuda arve," ei mõistnud hollandlane itaallase mõttekäiku.
"Te tegelikult spekuleerisite eurotsooni lagunemise võimaluse üle ning see poleks intellektuaalselt õiglane, kui Hollandi lahkumise puhul ei rakenduks samad printsiibid."