Facebooki juhi Mark Zuckerbergi sõnutsi kujutab "meie ajastu lahing" endast võitlust selliste jõududega nagu autoritaarsus, isolatsionism ja rahvuslus.
Harvardi ülikooli lõpetajatele kõnet pidades tunnistas Zuckerberg, et "kõikjal maailmas jääb inimesi globaliseerumisest maha" ning kuna "inimestest teistes paikades on raske hoolida," kogevad inimesed "survet sissepoole pöörduda," vahendab Breitbart.
Kuid ta rõhutas siiski, et meie ajastu lahing käib "vabaduse, avatuse ja globaalse kogukonna jõudude ning autoritaarsuse, isolatsionismi ja rahvusluse jõudude vahel."
"Teadmiste voolu, kaubanduse ja immigratsiooni jõud on vastamisi jõududega, mis tahavad neid kammitseda," ütles Zuckerberg. "See ei ole riikide lahing, see on ideede lahing."
Sellessamas kõnes puudutas Zuckerberg ka vajadust tagada kõikidele põhisissetulek, mis pakuks "polstrit proovimaks uusi asju."
Inimkonna edasise arengu huvides on Zuckerberg samuti selgitanud vajadust rajada globaalne pealisehitus, mis oleks oma olemuselt sotsiaalne ning võimaldaks lahendada tänapäeva probleeme.
Sotsiaalne pealisehitus kiikaks kaugele tulevikku ning "ühendaks kõiki asju, et inimesed saaksid tulla kokku ja olla kui üks."
Käesoleva aasta alguses kirjutas Zuckerberg 5800 sõnast koosneva globaalse manifesti, milleks tema väitel kulus terve kuu.
Poliitilise hõnguga dokument algas küsimusega: "Kas me ehitame [sellist] maailma, mida me kõik tahame?"
Juba manifestis muretses Zuckerberg, et mõned inimesed on "globaliseerumisest maha jäänud" ning konstateeris, et nüüd on tarvis pingutada "kogukondade kokkutoomise nimel."
"Facebook seisab selle eest, et tuua meid tihedamalt kokku ja ehitada globaalset kogukonda," lubas Zuckerberg.