Ühendriikide valitsusametnike väitel osutub orkaan Harvey kõige kulukamaks tormiks riigi ajaloos ning jätab varju orkaan Katrina poolt põhjustatud 108 miljardi suuruse kahju.
Olukorras, kus kõikjal Houstoni ümber on orkaanile alla vandumas tammid, kaldapealsed ja sillad, tuleb arvestada ka kauakestvate finantsiliste mõjudega, kirjutab TruNews.
Peamiste põhjustena tuuakse artiklis esile eluasemeturule avalduv surve tulenevalt sellest, et ehitusmahult riigi kümne suurima sekka kuuluvas Houstonis on juba rikutud või hävinenud tuhanded kodud.
Lisaks paikneb Houstonis kolmandik USA naftatöötlemise võimsusest ning Harvey tõttu on ligi pooled rafineerimistehastest juba suletud. See ei mõjuta aga mitte üksnes situatsiooni autokütuse turul, vaid tooteid alates asfaldist kuni kattekileni.
Houstonis asub ka kolmandik Ühendriikide keemiatööstusest ning ekspertide hinnangul on Harvey tõttu seiskunud suisa 37 protsenti kloori ja 40 protsenti eteeni tootmisest.
Transpordivaldkonda silmas pidades tuleb arvestada, et Houstonis paiknevad kaks USA tihedaima liiklusega lennujaamadest, mis jäävad ujutuste tõttu vähemalt järgmise nädalani suletuks.
Puutumata pole jäänud ka laevandus. Houston-Galveston on kaalukas laevanduskeskus ning lähedalasuva Corpus Christi nädalakäive on antud valdkonnas 100 miljonit dollarit. Mõlemad sadamad jäävad ilmselt mõneks ajaks suletuks.
Põllumajandusest rääkides ei saa jätta mainimata, et Texas on USA peamine loomalihatootja ning Harvey katastroofitsooni jäävad kuni 1,2 miljonit lihaveist.
Eriliselt just Houstonit räsiva katastroofi kontekstis on TruNewsi ajakirjanikud juhtinud tähelepanu (alates 28. minutist) tõsiasjale, et tegemist on ülimalt LGBT-meelse linnaga üldiselt konservatiivses Texases.
Pärast eelmist avalikult omasooiharat linnapead Annise Parkerit tüürib nüüd linna uus meer Sylvester Turner, kes osutus pärast ametisseastumist sedalaadi perverssustele munitsipaaltasandil enam kui avatuks.
Parker põhjustas muuhulgas peavalu Houstoni pastoritele, nõudes neilt eelnevaks ülevaatamiseks pühapäevaste jutluste tekste – et tagada homoseksuaalse eluviisi kriitika kadumine kantslitest.
Ja just Houstonis jäi USA aborditööstuse lipulaev Planned Parenthood uurivatele ajakirjanikele vahele oma kurikuulsa looteäriga.