Täna enne koitu leppisid Briti peaminister Theresa May ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kokku, et Brexiti praktilise teostumise tingimuste pikad läbirääkimised võivad pärast esimest raundi jätkuda.
Daily Expressi andmetel teatas Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) endine liider ja peamisi Brexiti vedureid Nigel Farage selle peale Twitteri vahendusel, et "diil Brüsselis on missis Mayle hea uudis, sest nüüd me saame liikuda edasi alanduse teise etappi."
Farage on esinenud ülekutsega May eemaldamiseks valitsusjuhi positsioonilt, kuna kardab, et tema suhtes tooride ridades kääriv mäss jätab peaministrist nõrga mulje ning kahjustab brittide strateegiat läbirääkimistel.
The Telegraphis avaldatud kolumnis kurtis Farage, et "alates oma leplikust kõnest Firenzes on missis May kui [Euroopa Liidu liikmeks] jäämise pooldaja Euroopa Liidu eliidile järjest rohkem lootust andnud.
Esiteks on ta valmis eraldama erakorralisi ja mittevajalikke summasid Euroopa Liidu eelarvesse, kuid see pole veel kõik – ta oli valmis müüma maha oma partnerid [valitsuses, Põhja-Iiri erakonna] DUPi, et rahuldada Dublinit ja Brüsselit."
Ilma DUPi sekkumiseta oleks Põhja-Iirimaa ja ülejäänud Ühendkuningriigi vahele äärepealt tollipiir tõmmatud.
"Mis aga peamine: missis Mayle paistab meeldivat väljavaade, et Ühendkuningriik kirjutab alla üleminekuleppele, mis peaaegu kindlasti kestaks kuni järgmiste [Briti] üldvalimisteni aastal 2022 – kuus aastat pärast seda, kui me hääletasime Euroopa Liidust väljumise poolt.
Ja olles selliste järeleandmistega rahul, on Juncker ja tema sõbrad ilmselt välja rehkendanud, et kui missis May suudab veel veidi aega peaministri postil püsida, siis mida nõrgemana ta paistma hakkab, seda suurem on varajaste valimiste tõenäosus.
Ja küllap loodavad Juncker ja sõbrad siis leiboristide poolt juhitud koalitsioonile, misläbi Ühendkuningriik nii ühisturul kui tolliliidus hoitaks – absoluutselt abitu ja ohtlikult edeva Jeremy Corbyni juhtimise all."
Kes kirjutab kõned? Briti peaminister järgis Firenzes väidetavalt eurokraatide diktaati