Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski võiks tunnistada, et ta pole probleemide lahendus, vaid et ta ise ongi probleem, põrutas pahemliberaalse maailmavaate häälekandjana tuntud Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.
Eesti Päevalehe sõnul võiks sotside liider Jevgeni Ossinovski USA omaaegset presidenti Ronald Reaganit mugandades tunnistada, et ta pole inimeste probleemide lahendus, vaid et ta ise ongi probleem.
Teravalt Jevgeni Ossinovskit kritiseerivas seisukohavõtus süüdistas Päevaleht tervise- ja tööministrit muu hulgas arrogantsuses, kõrkuses ja rahvast eemaldumises.
"Paraku on SDE-st, mis peaks olema määratluse järgi üks kõige inimlähedasemaid erakondi, saanud kõrkuse ja võõrandumise võrdkuju," kirjutab Päevaleht ning lisab, et erakond ei seisa valitsuses piisavalt jõuliselt oma sotsiaaldemokraatlike aadete eest.
"Märgiliselt mängiti oma kuvand maha siis, kui selges väärtuskonfliktis asuti toetama naistevastast vägivalda pisendanud justiitsministrit Urmas Reinsalu," märgib leht.
"Kellele ei lähe aga korda sotside aated, tunneb enda nahal nende ülbust," kirjeldab Päevaleht igati täpselt sotsiaaldemokraatide tegutsemisviise.
"Niisugune arrogants ei jää kaugele omaaegsete kommunistide kohta käivast kirjeldusest – neile soovitati, et kui võimule rahvas ei sobi, tuleb endale uus rahvas valida. Õnneks toimib meil demokraatia ja rahva üle irvitajad võivad seda varsti teha üldse väljaspool parlamenti. Valijad ongi sellist suhtumist vastavalt hinnanud. Turu-uuringute AS-i uusim küsitlus näitabki, et sotside reiting – 8% toetajatest – on viimase seitsme aasta madalaim."
Sotsiaaldemokraatide esimehele Jevgeni Ossinovskile soovitab leht silmaklapid kõrvale heita ja nii erakonna esimehe kui ka ministri kohalt tagasi astuda.
Hiljuti ilmunud BNSi ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emori küsitluse järgi pooldas veebruaris Reformierakonda 33,5 ja Keskerakonda 20,5 protsenti küsitletutest. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poolt annaks küsitluse järgi oma hääle 17,1 ja Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda toetaks 10,8 protsenti vastanutest. Vabaerakonna toetus oli 7 ning Isamaa ja Res Publica Liidu toetus 6,3 protsenti.