Fox Newsi populaarne saatejuht Tucker Carlson võttis vaatluse alla Suurbritannias ligi aastaks vangi pandud islamiseerumise vastase aktivisti Tommy Robinsoni kaasuse ja kommenteeris seda koos Briti ajakirjaniku Katie Hopkinsiga, osutades et sõnavabaduse seisukohast on tegu äärmiselt murettekitavate tendentsidega.
Carlson selgitas, et Ameerikas kõige hinnatumad õigused, nagu usuvabadus, sõnavabadus, pressivabadus, mille juured viivad Suurbritanniasse, on viimati nimetatud riigis endas kaotsi minemas.
Ta andis Robinsoni kaasusest faktilise ülevaate, selgitades, mis on peavoolumeedia poolt paljuski maha vaikitud immigrantidest seksuaalkurjategijate gängide tegevuse paljastajaga viimastel päevadel toimunud.
Ühtlasi vestles Carlson Suurbritannias väljaande The Rebel juures kolumnistina töötava Katie Hopkinsiga, kelle sõnul on Suurbritannias sõnavabadus juba hääbunud.
"Aastaid immigrantidest vägistamisjõukude tegevuse vastu võidelnud Robinson arreteeriti, veeti kohtu ette ja saadeti 13 kuuks vangi vähem kui viie tunni jooksul, samal ajal kui meedial keelati karistuse ähvardusel toimuvat isegi mainida, selle kritiseerimisest rääkimata," osutas Hopkins kaasuse kurioossetele asjaoludele ja rõhutas, et Suurbritannia jaoks on tegu väga "sünge ajaga", mil elementaarsed kodanikuõigused ja -vabadused ripuvad juuksekarva otsas.
Hopkinsi sõnul levib ühiskonnas üha laiemalt arusaamine, et võimuringkonnad tegutsevad rahva huvide vastaselt ning et kriitikud pannakse lihtsalt jõuga vaikima, lukustades nad trellide taha.
"Kui Tommy oli võimalik viie tunniga vangi panna, siis kus on samasugune kiire ja tõhus õigusemõistmine nende suhtes, keda Robinson kritiseerib? Kus on kiire kohtumõistmine näiteks nende suhtes, kes vägistasid 11-aastase tüdruku?" küsis Hopkins ja lisas, et kõige häälekama islamiimmigrantide kuritegude paljastaja ja kriitiku nendesamade moslemiimmigrantidest kurjategijate keskele vangi heitmine on suure tõenäosusega tema surmamõistmine.
Carlsoni küsimusele, et miks Suurbritannia meedia kuuletub sellises olukordades võimude põhjendamatutele korraldustele mitte kajastada Robinsoni vangipanemist, vastas Hopkins, et ka ajakirjanduslikes ringkondades on võtnud maad tohutu mastaabiga poliitilise korrektsuse kultus.
"Selle asemel, et seista õigete põhimõtete eest, muretsevad nad pigem selle pärast, kuidas näida võimudele meelepäraselt avatuna, sallivana, vastuvõtlikuna ja multikultuursust hindavana. Seepärast võetakse omaks ka niisugused olukorra tõlgendused, mis võimaldavad kirjeldatud kuvandit säilitada ja see omakorda võimaldab neil väita, et Robinsoni trellide taha panemine oli igati õige samm."
"Lõppude-lõpuks peame endalt aga küsima, mis on sõnavabadusega Suurbritannias juhtunud. Isiklikult olen kindlalt veendunud, et meil ei ole enam selles riigis sõnavabadust. Samuti usun ma, et Tommy Robinson tapetakse vanglas ja tema veri saab olema establishment'i kätel," ütles Hopkins kokkuvõtteks.
Tommy Robinson (kodanikunimega Stephen Yaxley-Lennon) vahistati eelmisel reedel, kui ta kajastas Leedsi kohtumaja ees sotsiaalmeedia vahendusel räigetes seksuaalkuritegudes ja inimkaubanduses süüdistatud islamiimmigrantide gängi kohtuprotsessi. Ühtlasi keelas kohus Robinsoni vahistamise kajastamise Suurbritannia territooriumil tegutsevate meediumite poolt. See keeld tühistati alles neli päeva hiljem.
Soovitame lugeda ka Douglas Murray põhjalikumat käsitlust Tommy Robinsoni probleemist, mis avaldati väljaandes The National Review.
Juhtkiri: Tommy Robinsoni represseerimine kui märk ideoloogilise diktatuuri pealetungist