Foto: Bigstockphoto.com

Hüüatustega "Vene propaganda! Vene propaganda!" ei muutu meie peavoolumeedia propagandistist ajakirjanduseks, kirjutab Objektiivi peatoimetaja Veiko Vihuri.

Möödunud nädalal paljastasid peavoolumeedia kanalid (ERR, Postimees, Eesti Päevaleht) Uppsala ülikooli suvekursuste raames loengut pidanud Vanessa Beeley kui Venemaa mõjuagendi. Õhus oli tunda riikliku stratkomi rahastuse lõhna.

Postimees pahandab, et Beeley nimetas jõmpsikaks neid, kes end talle vastandasid, kriitilisi küsimusi või allikaviiteid küsida julgesid. "Keemiarünnaku Süürias lavastasid Valged Kiivrid. Need väited tema arvates lisaküsimusi ei vaja. Kui argumendid otsas, võib öelda: valetavad!" kirjutas reporter Tiina Kaukvere.

Aga kuidas on Postimehe enda väidetega Douma sündmuste kohta? Meenutagem, et 9. aprillil ilmutas Postimees oma juhtkirjas "Kuidas vastab lääs?" detailset teadmist sellest, kuidas asjad olid:

"Pühapäeval nägi maailm Süüriast taas šokeerivaid kaadreid gaasirünnaku ohvritest, kes väänlevad krampides, suu vahus. Kümned inimesed lämbusid mürkgaasi kätte, mida Bashar al-Assadi vägede helikopteritelt balloonidega alla loobiti. See leidis aset Damaskuse lähedal asuvas Douma linnas, kus Assadi väed on enam kui kuu aja jooksul korraldanud suurt rünnakuoperatsiooni Süüria ülestõusnute vastu."

Millel küll see jutt põhineb? Kas tõendeid tohiks küsida? Või peame pimesi uskuma "liitlaste" propagandat, nii nagu Vanessa Beeley näikse uskuvat Venemaa oma? Kas "kvaliteetajakirjandus" ei peaks välja selgitama, kas ja mis juhtus ning kes selle korraldas, enne kui hakkab lugejatele tõe pähe esitama üht või teist versiooni? Kas see polegi mitte ajakirjanduse mõte?

Kui teemaks on Eesti orienteerumine angloameerika teljele ja USA globalistliku süvariigi ehk sõjaerakonna huvide kaitse, paistab peavoolu toimetustest vastu rividrillile ja religioossele fanatismile sarnast distsiplineeritust, leidis Objektiivi toimetus 12. aprilli juhtkirjas.

Jääb vaid lisada, et hüüatustega "Vene propaganda! Vene propaganda!" ei muutu meie peavoolumeedia propagandistist ajakirjanduseks.

Päisefoto: Bigstockphoto.com

Juhtkiri: ajakirjandus või propaganda?