Saates "Fookuses" vaatlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid Inglismaa islamiseerumise vastase aktivisti ja ajakirjaniku Tommy Robinsoni juhtumit, kus ebaõiglase kohtuprotsessi ja absurdsete süüdistuse tulemusel saab moslemi immigrantidest lastepilastajate ja -kupeldajate kohtuprotsessi kajastavast mehest 21. sajandi poliitvang "liberaalsel" Inglismaal.
Ajakirjanik ja islamiseerumise vastane aktivist Tommy Robinson vahistati käesoleva aasta 25. mail süüdistatuna rikkumises ja kohtu solvamises. Arreteerimise hetkel kajastas Robinson Leedsi kohtumaja ees sotsiaalmeedia vahendusel moslemi immigrantidest lastepilastajate ja -kupeldajate kohtuprotsessi, millest briti peavoolumeedia vaikis.
Absurdse kiirusega läbi viidud kohtuprotessi tulemusel määrati Tommy Robinsonile 13 kuu pikkune vanglakaristus. Sama otsusega kehtestas kohus ka meediale keelu juhtunut kajastada.
Käesoleva kuu algul tühistas aga apellatsioonikohus alama astme kohtu otsuse ning vabastas õiglaselt Robinsoni vangistusest. Kõrgema astme kohtu hinnangul, millega põrmustati alama astme kohtu otsus, oli Robinsoni vahistamine ja vanglakaristus seadusevastane, kuna kohtuotsus sündis kiirustades ning kohus ei pidanud oluliseks koguda tõendeid, millele toetudes kohtuotsust langetada.
Varro Vooglaid ja Markus Järvi vaatlevad juhtunu üksikasju ning kommenteerivad kaasust, mis on taaskord näidanud, kui voluntaristlikul ja sügavalt ebaõiglasel moel võivad käituda ideoloogilise diktatuuri vaimust pimestatud kohtunikud – ja seda riigis, mis peab enda kohustuseks inimõiguste ja kodanikuvabaduste küsimuses loengute pidamist paljudele teistele maadele.
Saates peatutakse Tommy Robinsoni vangistustingimustel, mis olid kohutavad. Vangla esimesel korrusel paiknev üksikkong, kuhu Robinson väidetavalt tema enda turvalisuse huvides paigutati, oli aknaga hoovi poole. See võimaldas moslemi vangidel kongi akna alt läbi käia, aknast sisse karjuda ja sülitada ning isegi ekskremente aknast sisse loopida. Otse Robinsoni kongi akna vastas paiknes vangla (NB!) mošee uks.
Kuna toitu valmistasid moslemid, ei julgenud Robinson seda süüa, välistamaks enda mürgitamist. Seetõttu sai ta endale lubada vaid ühe tuunikala konservi ja ühe puuvilja päevas. Vangistuses veedetud kahe kuu jooksul kaotas Robinson ligi 20 kg kehakaalust ning mõnede arstide arvates põhjustas üksluine ja kasin menüü mehele püsivaid tervisekahjustusi.
Igal juhul on Tommy Robinsoni juhtum näitena ideoloogilisest diktatuurist keskse tähtsusega.
"Põhjus, miks me otsustasime seda kaasust vaadata, seisneb selles, et tegu on tohutult olulise, märgilise tähtsusega kaasusega praeguseid Euroopa kultuurilisi ja poliitilisi tendentse silmas pidades," ütleb Varro Vooglaid käesoleva nädala "Fookuses" lisasaates.
"Robinsonilt on palju õppida," tõdeb Markus Järvi. "Me näeme, et kui kasvõi üks mees ei murdu ideoloogilise surve ja poliitilise korrektsuse türannia all, põhjustab see süsteemile tõsist peavalu."
"Robinsoniga on läinud just nii, sest mees on oma julgusega seljatanud ebamoraalse ja salatseva kohtusüsteemi ning saavutanud suurema tuntuse kui kunagi varem," lisab Järvi.
Vaadake lisa videost!