Trump tähistab ka tänavust juunit kui "homokuud", mis on LGBT liikumise poolt pühendatud homoõiguste edendamisele ning palub ka ülejäänud maailmal olla solidaarne homoseksuaalidega riikides, kus sodoomia on keelustatud.
"Tähistades "LGBT uhkuse kuud" ning tunnustades LGBT kogukonna liikmete väljapaistvat panust meie suurde rahvusesse, seiskem solidaarselt paljude LGBT-inimestega, kes elavad kümnetes riikides üle maailma, kus karistatakse, vangistatakse või isegi hukatakse isikuid nende seksuaalse orientatsiooni tõttu," kirjutas USA president Donald Trump reedel Twitteris.
As we celebrate LGBT Pride Month and recognize the outstanding contributions LGBT people have made to our great Nation, let us also stand in solidarity with the many LGBT people who live in dozens of countries worldwide that punish, imprison, or even execute individuals….
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) May 31, 2019
Trump käivitas ülemaailmse kampaania homoseksuaalsuse dekriminaliseerimiseks
"Minu administratsioon on käivitanud ülemaailmse kampaania homoseksuaalsuse dekriminaliseerimiseks ning ma kutsun kõiki rahvusi meiega selles püüdluses liituma!" lõpetas Trump oma säutsu rahvusvahelise üleskutsega homoõiguste edendamiseks.
Trumpi kampaania sodoomiat keelustavate seaduste ülemaailmseks tühistamiseks sai alguse juba tänavu veebruaris Saksamaal, kus USA saatkond Berliinis korraldas Euroopa LGBT-aktivistidele selleks puhuks "strateegilise õhtusöögi". Kampaania eestvedajaks on Trump valinud aga Ühendriikide homoseksuaalse suursaadiku Saksamaal Richard Grenelli.
Grenelli sõnul on president Trumpi toetus homoseksuaalsuse dekriminaliseerimisele alati kindel olnud: "See on selge sõnum 71 riigile, kus vahistatakse minusuguseid inimesi homoseksuaalsuse tõttu."
Üks teine õhtusöögil viibinud USA ametnik selgitas, et see initsiatiiv puudutab nii enda määratlemist homoseksuaalina kui ka homoseksuaalseid tegusid: "On murettekitav, et 21. sajandil on veel umbes 70 riiki, kellel on endiselt LGBT määratlust või käitumist kriminaliseerivad seadused."
Eriti on Trumpi administratsioon selle osas sihikule võtnud aga Iraani, kuna USA välispoliitika üheks olulisemaks komponendiks on just karmimad sammud Iraani režiimi suhtes ning viimase inimõiguste alastele rikkumistele viitamine aitab sellele eesmärgile kaasa.
Samas ei lase Trumpi administratsioon end segada aga tõsiasjast, et ka nende Lähis-Ida suurim liitlane ja äripartner Saudi Araabia kasutab samuti homoseksuaalide karistamiseks nii piitsahoope, eluaegset vangistust kui ka surmanuhtlust.
Trump toetab ka homoabielu
Trump rõhutas maikuus Fox Newsile antud intervjuus, et tema arvates on "hea" ja "normaalne", et Pete Buttigieg, kes soovib kandideerida tulevastel presidendivalimistel demokraatide kandidaadina, teeb selleks kampaaniat koos oma samasoolise "abikaasaga".
"Ma leian, et see on täiesti okei, ma tõesti arvan seda," ütles Trump. "Ma leian, et see on suurepärane. Võibolla mõnedel inimestel on sellega probleeme, kuid minul pole sellega vähimatki probleemi. Ma leian, et see on hea."
Samas ei ole suutnud Trumpi viimased säutsud ja väljaütlemised võita täielikult enda poolele LGBT-organisatsioone, kes kritiseerivad tema kehtestatud piiranguid transsooliste teenimisele riigi relvajõududes.
Homokuu vastane katoliku piiskop sai tunda tugevat sallimatust
Tugeva kontrastina Trumpi homoseksuaalsust toetavatele säutsudele mõjusid Rhode Islandi piiskopi Thomas Tobini postitused, kes kutsus järgmisel päeval katoliiklasi üles "homokuu" üritustest hoiduma, kuna need "propageerivad kultuuri ja julgustavad tegudele, mis on vastuolus katoliku usu ja moraaliga ning on eriti kahjulikud just laste jaoks".
48 tunni jooksul sai piiskop Tobini säuts 86 tuhat peamiselt negatiivset vastust, milles nimetati tema kommentaare "vastikuteks" ning teda ennast "vihkajalikuks variseriks", kes levitab "mürgiseid ideid". Tema sõnavõtu vastu korraldasid LGBT-aktivistid pühapäeva õhtuks kiiresti ka protestiaktsiooni.
Allikad: LifeSiteNews, ERR
Toimetas Martin Vaher