"Minu veendumused ja hoiakud peavad jääma puutumata, ent mida minult saab nõuda, on minu käitumine, mis peab vastama kokkulepitud reeglitele," kommenteerib ajaloolane ja poliitik Lauri Vahtre Objektiivile sotsiaalministeeriumi ikka veel kestvat kampaaniat "Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed". Vahtret usutleb Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.
"Lihtsameelsust ei saa pahaks panna. Kui asi oleks jäänud lapseliku avastuse tasemele, et inimesed ongi inimesed, siis ma oleksin kehitanud lihtsalt õlgu, ent sotsiaalministeeriumi kampaanial oli siiski teine programm taga ja seepärast ma reageerisin," põhjendab Vahtre oma jaanuari kuus sotsiaalministeeriumi kampaania ainetel kirjutatud artikli tagamaid.
Kui keegi nõuab, et ma peaksin suurest rõõmust õhku hüppama selle peale, et Keio Soomelt on homoseksuaal, siis, vabandust, niimoodi ei tohi inimest töödelda. See on põhiseadusega keelatud.
"Triviaalsuse pealesurumises on kahjulik alltekst olemas. On kahtlemata nii, et sotsiaalministeeriumi kampaanias esinevad isikud on inimesed ning võib-olla kellelegi on sellist sõnumit vaja."
Vahtre sõnul on inimese õigus olla koheldud inimesena on tegelikult võrdlemisi vana. "See pärineb kristlusest endast ent samuti ka Ameerika iseseisvusdeklaratsioonist ja Prantsuse revolutsiooni tekstidest. Tegu on triviaalsusega, mida aeg ajalt tasub võib-olla siiski üle korrata. Seda peaksid laste juures edendama vanemad ning see peaks käima igasuguse korraliku lapsekasvatuse juurde," räägib Vahtre.
"Kui keegi nõuab, et ma peaksin suurest rõõmust õhku hüppama selle peale, et Keio Soomelt on homoseksuaal, siis, vabandust, niimoodi ei tohi inimest töödelda. See on põhiseadusega keelatud. Minu veendumused ja hoiakud peavad jääma puutumata, ent mida minult saab nõuda, on minu käitumine, mis peab vastama kokkulepitud reeglitele," hindab Vahtre sotsiaalministeeriumi kampaaniat.
Vaadake lisa videost!