Hiina kommunistliku partei vastaliste väljaande Epoch Times'i ajakirjanikud rääkisid Hubei provintsi, mille pealinn on Wuhan, krematooriumite töötajatega ja selgus, et päevas põletatakse vähemalt üle kolmesaja surnu.
Ajakirjanike sõnul krematooriumid ägavad töökoorma all ja nende hinnangul Pekingi edastatud koroonaviiruse surmade ametlikud numbrid ilmselgelt valetavad, vahendab Breitbart.
Epoch Times leiab, et mõne üksiku matusemaja ja krematooriumi käideldud surnute kokku liitmisel saab juba märgatavalt suurema numbri, kui seda ametlikult tunnistatakse.
Hiina kommunistlik partei andis uut tüüpi koroonaviirusest maailmale teada 20. jaanuaril. See oli kuu aega hiljem, kui haigus hakkas levima ja 20 päeva pärast turu sulgemist, kus viirus väidetavalt alguse sai.
Epoch Timesi sõnul käitlevad Hubei krematooriumid päevas neli-viis korda rohkem surnuid kui enne koroonaviiruse puhangut, kuid põletatutest ainult üksikud on ametlikult kinnitatud koroonaviiruse surmad.
"Eile (3. veebruaril) toodi meile 127 laipa ja me põletamise neist 116. Nende seas oli kaheksa surmatunnistusel kinnitatud koroonaviiruse juhtumit ja 48 surnu puhul seda kahtlustati," rääkis väljaandele ühe Hubei matusemaja omanik. "Ma olen koormuse all kokku kukkumas, me oleme suure surve all," jätkas juhataja.
Epoch Times annab ülevaate ka Wuhani naabruses asuva Hankou linna ühe krematooriumi tegevusest, mille läbilaskevõimsus on päevas 576 inimest. Kuigi krematooriumi võimsus on märgatavalt suurem, suudetakse päevas põletada "ainult" 225 laipa, sest töötajad ei jõua füüsiliselt rohkem tööd teha ja surnute transportimise võimalused on puudulikud.
Viidatud kahe matusemaja ja krematooriumi numbrite peale teeb antikommunistide väljaanne järelduse, et 3. veebruaril põletati Hubei provintsis vähemalt 341 inimest. Hiina valitsus andis samal päeval teada, et kogu riigis suri koroonaviirusesse 65 inimest.
Hubei provintsis on kokku kaheksa munitsipaal matusemaja. Hinnates nende läbilaskevõimet ja tööaega, siis väljaande hinnangul viis neist põletasid päevas kokku 135 ja kolm ülejäänut kokku 476 inimkeha. Need numbrid pole siiski nii kindlad, kuna ajakirjanikud ei saanud matusemajade juhtide ja töötajatega jutule, kuid üpris kindlalt võib arvata, et päevas põletatakse Hubei provintsis ümber tuhande inimese.
Hiina ametlik koroonaviirusesse ehk sellest tingitud kopsupõletiku tüsistutesse surnud inimeste käitlemise nõuded näevad ette, et sellised surnud tuleb põletada samal päeval. Kelle surm ei ole tingitud uuest viirusest, nende kremeerimisega võib viivitada, et omaksed saaksid läbi viia vajalikud rituaalid, ettevalmistused või muud kombetalitused. Vaadates millise kiirusega surnuid põletatakse, võib arvata, et nende kõigi puhul on vähemalt kahtlus, et nad surid koroonaviirusesse.
Epoch Times pole esimene väljaanne, mis on seadnud Hiina valitsuse ametlikud koroonaviiruse surmade numbrid kahtluse alla. Samalaadsete süüdistusega esines eelmisel nädalal ka Hong-Kongi Initium Media, mis väitis, et Hiina Kommunistlik partei varjab tegelikke haigussurmade numbreid, ei võta haigeid arvele ja põletab surnuid salaja.
Kahtlane on ka kuidas Hiina dokumenteerib erinevaid surmasid. Sellise käitumise näiteks tuuakse kahe Wuhanis elanud looduskaitseaktivisti, Xu Dapengi ja tema naise, surm jaanuaris, mille põhjuseks märgiti lihtsalt "kopuspõletik".
Esmaspäevase seisuga on ametlikel andmetel koroonaviirusesse haigestunuid Hiinas 42 638 ja üle maailma 43 090. Hiinas on surnuid kokku 1016 ja ligi neli tuhat inimest on haigusest terveks saanud. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni sõnul on 82 protsenti haigestumisjuhtudest hinnanguliselt "leebed".
Toimetas Karol Kallas