Ekraanitõmmis Venemaa propagandakanalina tuntud portaalist Sputnik, mis tõstab innukalt Eesti "aasta kodaniku" seisukohta esile.

Esmaspäeval aasta kodanikuks valitud ettevõtja ja aktivist Rasmus Rask soovitab anda Eesti kodakondsus kõigile nn hallipassimeestele, vahendab ERR.

“Mulle tundub, et tänases Eestis on see täiesti mõttetu taak, mida me endaga Nõukogude Eestist või Nõukogude Liidust kaasas kanname,” rääkis Rask rääkis Vikerraadio hommikuprogrammis.

“Ma leian, et Eesti riik on täna piisavalt küps, et  teha žest ja anda kodakondsus neile, kellele kodu on Eestis, aga kes ei suuda keeleeksamit ära teha,” sõnas Rask, kelle sõnul olevat praegu Eestis justkui kaks klassi, n-ö õiged ja mitte-õiged inimesed.

2017. aasta alguses oli Eestis ligi 82 300 nn hallipassimeest ehk kodakondsuseta isikut. Raski üleskutse pälvis koheselt ka Venemaa propagandakanalina tuntud portaali Sputnik tähelepanu.

“Aasta kodaniku” tiitlit annab välja juba pikemat aega sotside kontrolli all olev kultuuriministeerium.

Tiitli andmise konkreetsele isikule määrab konkursi statuudi kohaselt kultuuriminister oma käskkirjaga vastavalt ministri enda poolt kinnitatud ja ministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna poolt teenindatava komisjoni ettepanekule.

Kultuuriministeeriumit juhivad ministrina sots Indrek Saar ja kantslerina homoseksuaal Paavo Nõgene. Üle-eelmisel aastal anti “Aasta kodaniku” tiitel homo- ja multikultiideoloogia aktivistina tuntud Helen Sildnale.

Aasta kodaniku tiitel kui järjekordne ohver ühiskonna ideoloogilise ümberkujundamise altaril