Abielureferendumi lõpphääletus. Foto: kuvatõmmis

Täna õhtul lükati riigikogu suures saalis teisel lugemisel tagasi abielureferendumi eelnõu. Kuigi eelnõu esitasid Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Isamaa ja Keskerakond ühiselt, jätsid Keskerakonna saadikud hääletamata või hääletasid eelnõu vastu. Eelnõu vastu hääletasid või jätsid hääletamata ka mitmed Isamaa saadikud.

Partei liinist pidasid kinni aga kõik Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikud, kes hääletasid kõik eelnõu vastu. Eelnõu poolt hääletasid aga kõik Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadikutest ja enamus Isamaa saadikutest.

Isamaast hääletasid abielureferendumi vastu Siim Kiisler, Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Üllar Saaremäe, kes olid partei liinist kõrvale kaldumisest ka juba varem teada andnud. Hääletamata jätsid aga Mihhail Lotman, kes oma otsuse samuti eelnevalt teatavaks tegi, ning Raivo Tamm.

Hääletuselt puudus ainult Mihhail Korb Keskerakonnast. Kokku tuli poolthääli seega kõigest 26, vastu hääletas 49 saadikut ja hääletamata jättis kogunisti 25 saadikut peamiselt Keskerakonnast. Kui Keskerakond ei oleks EKREt reetnud ning Mihhail Korb oleks osalenud, siis oleks abielureferendum 50 häälega napilt läbi läinud.

Tervikliku hääletustulemusega on võimalik tutvuda siit.

Toimetas Martin Vaher