Prantsuse ajakirjanik ja poliitkommentaator Éric Zemmour kirjeldas hiljutises raadiointervjuus olukorda islamiseeritud naabruskondades, mida tema hinnangul on "loendamatu" hulk.

Zemmouri sõnutsi on teada-tuntud tõsiasi, et Prantsusmaal pannakse toime tuhat "suvalist" kallaletungi päevas – ilma mingisuguse põhjuseta ja isegi mitte röövimise eesmärgil, lihtsalt kuna "nägu ei meeldi."

Ta rääkis, kuidas üks tema sõber ja eelmise presidendi François Hollande'i nõunik tunnistas, et "Prantsusmaast jääb mulje, nagu oleks siin sõda."

Zemmour kummutas väite, otsekui põhjustanuks no-go tsoonid vaesumine.

"Need naabruskonnad pakatavad rahast, kuna seal käib narkokaubandus, millega kaasnevad ennekuulmatud rikkused," ütles ajakirjanik.

Ta tõi esile, et probleem pole ei vaesus ega ka nn sotsiaalne sidusus, vaid nende naabruskondade islamiseerumine.

Nii on neis naabruskondades "üksnes halal-lihunikud, ainult halal-raamatupoed, üksnes halal-kauplused, samal ajal kui ringi liiguvad kinnikaetud palgega naised ja mehed, kes näevad välja nagu oleks nad pärit Afganistanist või Saudi Araabiast 18. sajandil.

Miks, miks nad seda teevad?

Sest nii dikteerivad normid. Ja nii see normaliseeritakse ja normeeritakse – need naabruskonnad on islamiseeritud.

Seal kehtivad islami seadused. See on tegelikult šariaat. Ja see on tänapäeva Prantsusmaa. Loendamatutes naabruskondades.

Rääkisime ennist [Prantsuse] Vabariigist… Nagu ütleb isegi [sotsialistist poliitik] Martine Aubry: "Me ei ole enam vabariigis." Aga ma ütleksin talle… me mitte üksnes pole enam vabariigis, vaid me ei ole enam Prantsusmaal."

Briti linn on minetanud mitmekesisuse