Eesti Televisiooni uudistesaade "Aktuaalse kaamera" pakkus 9. novembril taas kord näidet nn peavoolumeediale omasest kallutatusest ja sildistamisest, kus nii "erapooletu" saatejuht kui "sõltumatu" ekspert ei püüdnud varjatagi oma poliitilisi eelistusi.

"Me saime näha, et selline räige populism ja lausvaletamine, mida Trump meisterlikult valdab, viibki võiduni. Et kui nüüd selles valguses vaadata, siis mis ootab ees Prantsusmaa presidendi ja parlamendi ning Saksamaa üldvalimistel uuel aastal?" küsis uudistesaate diktor.

"Jah, need on kohe järgmised murelapsed ja murepunktid. Ma arvan, et Prantsusmaa on suuremas hädaohus, sellepärast et Marine Le Pen on kaugelt kõikidest ees ja siin on vaja väga selgelt koonduda, et talle vastu seista," vastas Tartu ülikooli politoloog Vello Pettai.

"Saksamaal on kõige suurem oht Alternatiiv Saksamaale, kes võib kohti saada ja kindlasti saabki kohti, aga kas nii määravalt, et hakkab valitsust juhtima, see on juba teine asi, kuna tegemist on parlamentaarse süsteemiga."

"Need on kõik need kohad, kus need jõud saavad kindlasti innustust – Trumpi võidust – ja neid on õige mitu veel ülejäänud maailmas."