Kanada Alberta provintsi peaminister Danielle Smith Foto: YouTube'i ekraanitõmmis

Kanada Alberta provintsis asus 11. oktoobril ametisse konservatiivne peaminister Danielle Smith, kes tunnistas oma esimesel pressikonverentsil, et ta pole oma elu jooksul näinud sellist tagakiusamist, nagu pandi Covid-19 ettekäändel toime vaktsineerimata inimeste kallal.  

"Kogukond, kes pidi eelmisel (2021.) aastal seisma silmitsi oma vabaduste kõige suurema piiramisega, olid need, kes otsustasid ennast mitte vaktsineerida [Covid-19 vastu]," vahendab Smithi 11. oktoobril toimunud pressikonverentsi sõnumit Epoch Times.

"Ma arvan, et ma ei ole oma eluaja jooksul kunagi kogenud olukorda, kus inimene vallandati töölt ja tal ei lubatud vaadata, kuidas tema lapsed hokit mängivad. Kui inimestel ei lubata külastada hooldekodudes ja haiglates oma lähedasi. Kui neil ei lubatud lennukiga riigi piires reisida, et külastada oma peret või neil ei lubatud riigipiiri ületada," tunnistas Ühinenud Konservatiivset Parteid esindav peaminister. 

Smith andis pressikonverentsi peale oma ametisse vannutamist provintsi pealinnas Edmontonis.

Valimiste käigus lubas konservatiivist naispoliitik, et ta korraldab Alberta tervisesüsteemi "põhimõtteliselt ümber" ja jõustab seaduseid, mis välistavad inimeste meditsiiniliste diskrimineerimise.

"Eriti eelmine (2021.) aasta on olnud erakordne aeg ja minu hinnangul ei oleks tohtinud selliseid asju [ranget Covid-19 režiimi] korraldada. Me ei tohi luua inimeste meditsiiniliste valikute järele segregeeritud ühiskonda," rääkis Smith ajakirjanikele. 

Sarnaselt teistele Kanada provintsidele kehtis Albertas Covid-19 pandeemia ajal vaktsiinipassi süsteem ja inimestel ei lubatud tööl ning kirikus käia.

Deena Hinshaw Foto: alberta.ca

Smith teatas, et ta ei võta enam kuulda Alberta kõrgema terviseametniku (Chief Medical Health Officer) Deena Hinshaw nõu ning tema asemel moodustatakse rahvatervise nõunike meeskond.

Küsimusele, kas Hinshaw vallandatakse, vastas peaministri pressiesindaja, et seda küsimust alles arutatakse.

Toimetas Karol Kallas