George Sorose MTÜ-tööstuse pärija ja Ameerika Ühendriikide Demokraatliku Partei suurtoetaja Alexander Sorose arusaamise kohaselt polnud Kamala Harrise kaotuse põhjuseks tema vasakäärmuslus.
Noor Soros arvas seitsmendal novembril sotsiaalmeedias:
"Enne kui te hakkate valimistulemuste pärast põdema, arvestage järgmiste asjaoludega: kõigis suurriikides, mis on kaasatud ParlGov üleilmsesse uuringusse ja kus toimusid käesoleval aastal valimised, said valitsusparteid valijate käest nuhelda. See on 120 aasta jooksul esimene kord kui midagi sellist juhtus."
Alex Soros ja tema isa George Soros panustasid käesoleva aasta Ameerika Ühendriikide demokraatide valimiskampaaniatesse rohkem kui sada miljonit dollarit.
Oma järeldused Harrise kaotuse kohta tegi noor Soros Financial Timesi (FT) andmeanalüütiku John Burn-Murdochi postitusest, millest võib välja lugeda, et Harrise kaotus oli demokraatia ajaloos erakordne sündmus:
"Lihtsalt, et kõik oleks selge: see oli peale Teist Maailmasõda esimene kord kui valitsusparteid kaotasid hääli. Lisaks oli see alates 1905. aastast, kui selliseid andmeid hakati koguma, esimene kord. Nii juhtus sisuliselt demokraatia ajaloos esimest korda (üldine valimisõigus sai alguse 1894. aastal."
MTÜ-tööstuse pärija jagas lisaks teist Burn-Murdochi postitust:
"Inimesed päriselt vihkavad inflatsiooni. Samamoodi tuleb ära märkida, et kõigis riikides, kus leidsid aset pöördelised valimised, saatis neid rekordiline sisseränne, mille toel kogusid parempoolsed parteid ohtralt toetust. Majanduslikud segadused + sotsiaalsed segadused = 2024. aasta valimistulemused."
Soros osutab oma mõtete toetuseks FT Ameerika Ühendriikide valimiste ülevaatele, mis kannab pealkirja "Demokraadid võtsid koha sisse 2024. aasta valitsusparteide surnuaial". Artiklis leitakse tagantjärele tarkusena, et "üleilmne vastutuul oli niivõrd jõuline", et hoolimata sõnumist ja sõnumitoojast, oli demokraatide valimiskaotus, sarnaselt teiste suurriikide valitsusparteidele, ette määratud.
Toimetas Karol Kallas