Foto: bigstockphoto.com

Tapa Elava Usu Koguduse liige Mari-Vivian Ellam algatas petitsiooni abielu mõiste muutmise vastu. "Abielu on tuhandeid aastaid tähendanud mehe ja naise liitu. Meile on oluline, et see mõiste säiliks sellisena, nagu see alati on olnud," seisab petitsioonis.

Petitsiooni algataja leiab, et abielu mõistesisu muutmiseks puudub veenev vajadus, kuna praegu saavad samast soost paarid elada koos ja luua soovi korral perekonna.

Kui nad soovivad oma suhteid seadusega reguleerida, on seda võimalik teha notariaalselt või ka kooseluseaduse abil. Kõik võimalused on olemas ilma, et abielu mõistet muudetaks.

"Tajume soovis abielu mõistet muuta rünnakut meile olulise väärtuse ja sümboli vastu, mille muutmine mõjutab meie turvatunnet ja ühiskonnaga seotuse tunnet," selgitatakse petitsioonis. 

"Samuti soovime, et kirikuõpetajatel säiliks õigus abielusid registreerida. Ainult 6% abieludest laulatatakse ja neid inimesi, kes otsustavad laulatuse kasuks, ei peaks diskrimineerima sellega, et nad on sunnitud osalema mitmes järjestikuses tseremoonias. Tõsiasi, et kirik ei soovi laulatada samast soost paare, ei tohiks võtta kirikult õigust registreerida paare, keda nad aastasadu on laulatanud. Me soovime, et kirikult ei võetaks õigust oma traditsioonidele, tõekspidamistele ja kristliku õpetuse järgimisele ning et kirikuid ei survestataks nendest loobuma."

"Me ei sega kedagi, me ei soovi kellegi õigusi piirata, ei soovi kellelegi teha takistusi ja soovime, et ka meil lastaks jätkata tavapärast elu ja meilt ei võetaks ära turvatunnet, mida tekitab teadmine, et mõisted ei muuda üleöö sisu, vaid nende tähendus püsib," nenditakse kokkuvõtvalt.

Petitsiooni saab allkirjastada siin.

Toimetas Martin Vaher