Henn Põlluaas presidendikandidaadina Elvas. Foto: Facebook

Petitsioonikeskkonnas võib alates juuli lõpust anda oma allkirja Henn Põlluaasa (EKRE) ja presidendi otsevalimiste toetuseks.

"Presidendi ülesandeks on olla ühiskonna moraalne majakas, oluliste teemade tõstataja, lepitaja ja nõustaja. Ta peab nägema Eestit kui tervikut, ühendama Eestit, sisendama meile eneseusku. Niisuguse riigipea saame, kui president valitakse otse Eesti Vabariigi kodanike poolt. Toetan põhiseaduse muutmist nii, et Eesti Vabariigi president saaks otse rahva poolt valitavaks. Meie, Eesti Vabariigi kodanikud, oleme seda väärt," seisab presidendi otsevalimist toetava petitsiooni tutvustustekstis.

Samas keskkonnas saab anda oma toetuse ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna presidendikandidaadile. Petitsiooni tekstis tõdetakse, et Põlluaas on elukogenud ja aus Eesti patrioot, kelle südames on Eesti riik, rahvas ja meie sinimustvalge lipp.

"Henn Põlluaas näeb Eestit kui tervikut ja kavatseb teha kõik, et meie rahvusriik säiliks ja edeneks. Henn Põlluaas usaldab rahvast. Ka mina usaldan Henn Põlluaasa ja toetan tema valimist Eesti Vabariigi presidendiks," on kirjas konservatiivide presidendikandidaadile toetust avaldavas tekstis.

Põlluaasale saab oma toetusallkirja anda SIIN ning presidendi otsevalimist rahva poolt saab oma allkirjaga toetada SIIN.

Mõlema petitsiooni lõpuni on tänase seisuga 18 päeva.

Toimetas Markus Järvi