Hillary Clinton teisipäeval San Fransiscos vastupanuliikumist välja kuulutamas. Foto: Scanpix

Endine USA välisminister ning presidendivalimistel Donald Trumpile alla jäänud Hillary Clinton käis San Fransiscos ärinaiste ees esinedes välja oma värske moto, millega sisuliselt kuulutas välja väsimatu vastupanu valitsusele ning toetajate värbamise eesmärgi elluviimiseks.

Clintonil oli naiste seltskonna üle hea meel ning ta ei teadnud "paremat kohta, kus tahaks olla, välja arvatud Valge Maja."

Lillas nahktagis naine kirjeldas, kuivõrd suurt rõõmu valmistab talle "viimasel ajal avaldunud aktivism" Ameerikas, mis toob "metsades hulkudes ikka ja jälle pähe pisikese naljaka mantra", nimelt järgmise:

"Resist. Insist. Persist. Enlist."

"Nüüd on aeg nõuda taga progressi, mida me näha tahame," kinnitas Clinton. "Ja mina olen teiega, kogu tee!"

Loe lisaks sotsialisti Kshama Sawanti artiklit ajakirjas Jacobin pealkirjaga "Why We Should Strike on May Day" ehk miks tuleks anda löök just maipühal.

"Kaitsesse jäämisest ei piisa. Nüüd mil miljonid küsivad, "mida Trumpi peatamiseks tegema peaks", on kiiresti arenemas arutelu löögi andmisest. "Kaos", mille me tekitasime Ameerika lennujaamades, annab aimu meie võimalustest," kirjutab Sawanti.

Eesti Entsüklopeedia andmetel olid jakobiinid Jakobiinide Klubi liikmed, kes pooldasid kodanike täielikku üheõiguslust. Aastail 1793–1794 kehtis Prantsusmaal jakobiinide diktatuur.

Vaata ka valitud killukesi Clintoni esinemisest: