Nähtavad ja kaasatud inimesed vihmavarjukestega Kölni peal piltnikule poseerimas. Foto: CEphoto, Uwe Aranas/Wikimedia Commons

Starkville’i volikogu otsustas läinud nädalal mitte anda eriluba homoparaadi pidamiseks oma tänavail.

Mississippi osariigi väikelinna volikogus antud küsimuse otsustamiseks kokku kutsutud koosolekule tuli homoseksuaalide “laiamise” (ingl. k. pride – toim) vastu sõna võtma mitmeid kohalikke elanikke.

Kohal oli homoaktiviste, kellest mõned kuuldavasti ei pidanud paljuks kaht tundi autosõitu.

Häältega 4 : 3 õnnestus linnajuhtidel hääletada maha eriürituse luba, mis tähendanuks mitte üksnes Starkville’i esimese homomarsi võõrustamist, vaid ka külaliste majutuse kinnimaksmist.

Homoaktivistid on nende jaoks negatiivse hääletustulemuse juba kohtusse kaevanud ning inimõiguslased on nördinud, et linnaisad “ei andnud Starksville’i LGBTQ-inimestele võimalust tähistada omaenda linnas pidulikult oma uhkust.”

Aktivistid on samal ajal lubanud jonni mitte jätta ning nende pressiteatest võib lugeda, et linnavolikogu otsus on “LGBTQ+-mississippilaste otsusekindlust üksnes tugevdanud, neid mobiliseerides ja ühte liites.”

Üksmeelselt mõistavad perverdid hukka linnaisade “sallimatuse ja ignorantsuse” ning nendivad, et tegemist on inimestega, kes “mitte ainult ei ela minevikus, vaid ei suuda kahetsusväärselt mõista oma linna elanike vajadust olla nähtavad ja kaasatud.”