Foto: Facebook

Oma uues ajakirjas kutsub üleilmset kalifaati rajav rühmitus ISIS džihadiste pistelistele noarünnakutele põiktänavatel, supelrandades ja teistes rahulikes piirkondades.

Džihaadi pidades tuleb moslemitel saada üle iiveldustundest noa suskamisel inimihusse ning eelistada teravaid esemeid kui kõikjal kättesaadavaid relvi, vahendab P J Media.

Oma esimeses numbris instrueeris ajakiri Rumiyah džihadiste võtma sihikule teismelisi, kes pärast kooli spordiväljakutel palli mängivad, aga ka lillemüüjaid tänavanurgal.

Uues PDF-väljaandes, mis levib laialdaselt sotsiaalmeedias ja Google Drive'i vahendusel, rõhutatakse lugejaile, et tervete rahvaste terroriseerimiseks ei pea olema sõjakunsti ekspert ning tulirelva omada ei olegi vaja.

Joonealuse märkusena on vastava artikli juures selgitatud, et ISIS ei kavatse kasutada terminit "üksik hunt", vaid väljendit "õiglane terrorioperatsioon."

Andes mõista, et tegemist on esimese artikliga tervest terrorismi taktikaid puudutavast seeriast, selgitas ajakiri noarünnakute eeliseid, et aidata potentsiaalsetel terroristidel viia ellu "ookeanitäis mõtteid, mis neile pähe tulvata võivad."

Džihaadi teostavatel moslemitel soovitatakse kanda kaasas ka tömpe esemeid nagu näiteks pesapallikurikaid, millega ohvrit enne noaga torkimist lüüa.

Tark oleks sihtida noahoobid eluliste organite, näiteks arterite või kaela pihta. Vältida tuleks koljut, kuna noatera võib murduda.

"Pea täielikku eemaldamist ei ole soovitav ilmtingimata üritada, sest tehnika mittevaldamise tõttu võib see võtta palju aega," õpetab ajakiri.

Et Lääs ei peaks operatsiooni suvaliseks vägivallaaktiks, tuleks jätta laiba juurde kasvõi väike kalifaadile viitav sedel.