Saksamaa kantsler Angela Merkel kõneleb Euroopast ja rändekriisist, 17. veebruar 2016. Foto: Markus Schreiber, AP/Scanpix

Saksa kantsler Angela Merkel ütles, et Euroopa on põgenikekriisiga tegelemisel õigel teel. Eelmisel aastal aset leidnud probleemid tulenesid Merkeli arvates hetkelisest segadusest, kuidas kaitsta Euroopa Liidu välispiire.

“Ma arvan, et eelmisel aastal olid raskused tingitud asjaolust, et meil ei olnud selge, kuidas kaitsta meie välispiire,” ütles Merkel ühisel pressikonverentsil Prantsuse presidendi François Hollande’iga.

Merepiiri kaitsmist Kreeka ja Türgi vahel nimetas Merkel prioriteediks, kuna “kui seda kontrollivad smugeldajad ja salakaubavedajad ning kui vastutavad poliitikud ei suuda leida sellele lahendust, siis kuidas me saame rääkida püsivast mehhanismist?”

Saksa kantsler rõhutas, et Euroopa Liit peab ellu viima kvoodisüsteemi 160 000 põgeniku ümberasustamisest liikmesriikide vahel.

Hiljuti saabusid Eestisse esimesed kvoodipagulased. Eile teatas vabariigi valitsus, et eraldas reservist Euroopa rände tegevuskavaga seotud kuludeks sotsiaalministeeriumile 96,7 tuhat eurot ja siseministeeriumile suurusjärgus 2, 4 miljonit eurot.