Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Anti Poolamets kutsub inimesi laupäeval, 27. mail kell 12 Toompea lossi ette meeleavaldusele, sest valedega võimule tulnud valitsuse poolt on löögi alla sattunud nii põhiseadus, abielu institutsioon kui isegi ema ja isa mõiste. "Tuleb peatada agressiivne, hüsteeriline vasakäärmuslik kallaletung tervele mõistusele," ütles Poolamets.

"Head Eesti inimesed, täna on Eestis põhiseadus löögi all, abielu institutsioon löögi all, terve mõistus löögi all, isegi ema ja ise mõiste on löögi all. Hüsteeriline, agressiivne vasakäärmuslik kallaletung tervele mõistusele tuleb peatada," leiab Poolamets.

Ta rõhutab, et igal lapsel on õigus emale ja isale ning lisab, et selle asemel pakuvad vasakäärmuslased vanemat 1 ja vanemat 2. "Praegu plaanitakse muuta perekonnaseadust ja sellega seoses üle 80 erineva seaduse, mis näitab, kui tohutu muudatus see on," selgitab Poolamets.

Ta toonitab, et põhiseadus ei luba perekonnaseadust niimoodi muuta ja abielu mõistet suvaliselt sisustada, sest Põhiseaduse Assamblees ei olnud ühtegi inimest, kes oleks ette kujutanud, et abielu on "homoabielu".

"Sellepärast tulebki öelda, nagu põhiseaduses kirjas: perekond on riigi kaitse all. Lasterikkad pered on riigi erilise kaitse all. Ja me peame seisma lasterikastelt peredelt valedega raha ära võtmise vastu ja põhiseadusliku, tegeliku, õige abielu mõiste eest," rõhutab Poolamets.

Ta leiab, et see kõik, mis praegu toimub – seaduse rikkumine, põhiseaduse rikkumine, rahvale referendumi õiguse mitteandmine – viib järgmiste hullumeelsusteni, nagu näiteks soo vaba määratlemiseni, nagu kuulutas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Samuti viib see kõik lastekaubanduseni ehk laste ostmiseni: "Me ju teame, et on olemas üks homopaar, kes ostis lapsed välismaalt ja keda reklaamib Eesti peavoolumeedia."

"See kõik tuleb ja läheb veel hullemaks," ennustab Poolamets. "Kui me nüüd vastu ei hakka, siis muudetakse meid lihtsalt alluvaks massiks äärmuslaste käes."

"Hea kaasmaalane, ma kutsun sind tulema meelt avaldama põhiseaduse rikkumise vastu, abielu normaalse mõiste poolt, valedega võimule tulnud valitsuse vastu, normaalsuse, eestluse ja vabaduse poolt. Just täna peame me selle peatama. Hea kaasmaalane, tule laupäeval, 27. mail kell 12 Riigikogu ette kaitsema Eesti põhiseadust, vabadust ja õiglust," pöördus Poolamets üleskutsega rahva poole.

Suure meeleavalduse abielu kaitseks korraldab Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK).

Toimetas Martin Vaher