Assange sai tagasi internetiühenduse

Julian Assange Ecuadori saatkonna rõdul Londonis 2017. aasta 19. mail. Foto: Scanpix

Daily Expressi teatel on WikiLeaksi asutaja Julian Assange saanud “osaliselt tagasi” internetiühenduse Ecuadori saatkonnas Londonis, kus ta on pidanud varjuma juba kuus aastat.

Assange oli välismaailmast täielikult isoleeritud seitse kuud ning teda tohtisid külastada üksnes juristid.

Nagu kirjutas WikiLeaksi peatoimetaja Kristinn Hrafnsson, lõpetati Assange’i isolatsioon “osaliselt tänu ÜRO sekkumisele,” kuid talle valmistab “sügavat muret, et [Assange’i] vabadus oma arvamusi väljendada on ikkagi piiratud.”

Ta rõhutas, et “ÜRO on juba tunnistanud Assange’i kinnipidamise omavoliliseks” ning nõudis, et “Suurbritannia valitsus järgiks ÜRO otsust ning tagama, et ta saaks lahkuda saatkonnast ilma Ühendriikidele väljaandmise riskita.”

Mäletatavasti jõudsid paljuski just tänu WikiLeaksi paljastustele USA presidendivalimiste eel avalikkuseni õõvastavad faktid Hillary Clintoni tiimi telgitagustest.

#ReconnectJulian ehk kuidas “taasühendada” Assange

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA