Austraalia parlamendi ülemkoda ehk senat võttis eile vastu seaduse "homoabielu" seadustamiseks, tõugates samal ajal tagasi konservatiivide ettepaneku tagada seadusega ka usu- ja veendumustevabaduse kaitse, mis võimaldaks näiteks kristlastest pagaritel, lilleseadjatel, muusikutel ja peopaikade omanikel keelduda nn homopulmadeks oma teenuste osutamisest.
Samuti tõugati tagasi konservatiivide ettepanek tagada mittevaimulikest vastava valdkonna professionaalidele õigus keelduda homoseksuaalide paaripanemise tseremoonia läbiviimisest, just nagu ka ettepanek garanteerida vanematele õigus mitte lubada oma lapsi avalikes koolides tundidesse, kus esitletakse homoseksuaalseid suhteid igati normaalsete ja moraalsetena.
Nii on täitumas pikemat aega konservatiivide poolt välja öeldud hoiatused, et nn homoabielu seadustamisega Austraalias kaasneks ideoloogilise diktatuuri pealetung ning väga tõsine rünnak kristlaste ja teiste konservatiivsete tõekspidamistega inimeste usu-, veendumuste- ja südametunnistuse vabaduse vastu, mistõttu on väärad väited, nagu ei puudutaks "homoabielu" seadustamine kedagi teist kui homoseksuaale.
Seaduseelnõu läbi senati menetluse häältega 43 : 12 ning eelnõu vastuvõtmisel puhkes maruline aplaus nii senati saalis kui ka tänaval senati ette kogunenud "homoabielu" seadustamise pooldajate vahel.
Senati otsusega kinnitati viimastel kuudel Austraalias posti teel toimunud rahvaküsitluse tulemused, mille kohaselt ligi 62 protsenti 12 miljonist vastanust pooldasid nn homoabielu seadustamist. Austraalias elab ühtekokku rohkem kui 24 miljonit inimest.
https://www.youtube.com/watch?v=eIEnw8VER4M
Mittesiduva rahvaküsitluse läbiviimine ning sellele liberaalse meedia abil massiivse toetuskampaania organiseerimine oli kriitikute sõnul homoliikumise taktikaliselt hästi läbimõeldud samm seadusandjale surve avaldamiseks, kuna eelnevalt oli homoaktivistidel enam kui 20 korral ebaõnnestunud parlamendi kaudu toetuse saamine nn homoabielu seadustamiseks.
Eeldatavasti jõuab nn homoabielu seadustamise protsess Austraalia parlamendis lõpule juba järgmisel nädalal – tarvis on ka parlamendi alamkoja toetust. Peale rahvaküsitlust teatas peaminister Malcolm Turnbull, et seadus plaanitakse vastu võtta nii kiiresti kui võimalik.
Kui see nii läheb, saab veel enne jõule Austraaliast 26. riik maailmas, kus on abielu mõiste ka homosuhete kaasamise teel ümber määratletud. Olukord Austraalias on pöördunud kiiresti, sest veel 1997. aastal oli mitmetes Austraalia osariikides sodoomia kriminaliseeritud.
Katoliku kiriku Sydney peapiiskop Anthony Fisher on väljendanud nn homoabielu seadustamise teemalise rahvaküsitluse suhtes tõsist pettumust, öeldes, et see sillutab teed abielu institutsiooni senisest veelgi tõsisemale lammutamisele.
Peapiiskopi sõnul oli posti teel toimunud rahvaküsitlus "Taaveti ja Koljati võitlus, sest poliitikute, korporatsioonide, kuulsuste, ajakirjanike, ametiühingute ja spordiorganisatsioonide ühine jõuline rinne tavaliste inimeste hääle lämmatamiseks ning inimeste mõjutamiseks "jah"-hääle andmisele oli ülevoolav.
Avalikust homoseksuaalist Austraalia senati liige Dean Smith ütles parlamenti alamkoja otsust kommenteerides: "Vaid ühe inimpõlve jooksul oleme näinud, kuidas LGBT-kogukond liigub tõrjutusest sallivuseni, sallivusest heakskiitmiseni ja heakskiitmisest embamiseni."
Austraalia justiitsminister George Brandis teatas aga, et seda seadust vastu võttes ütleme me haavatavatele noortele inimestele, et neil ei ole midagi viga: "Te ei ole ebatavalised. Te ei ole ebanormaalsed. Te olete lihtsalt need, kes te olete."
Allikas: LifeSiteNews.com