"Väljasuremise mässu" demonstrandid Brisbaneis Foto: Scanpix

Mitmed Austraalia valitsuse ministrid leiavad, et valitsus ei peaks sotsiaaltoetuste näol töötute kliimademonstrantide aktivismi kinni maksma.

Austraalia siseminister Peter Dutton tegi ettepaneku, et kaaskodanike elu segavad aktivistid võiksid jääda ilma sotsiaalabist, vahendab uudisteportaal news.com.au.

Tema sõnul rikuvad Brisbane’is regulaarselt meelt avaldavad kliimaaktivistid seadusi ja neid tuleks sellise käitumise eest kuidagi vastutusele võtta.

Austraalia raadiojaama 2GB saatejuht Ray Hadley uuris ministrilt, et kuna paljud kliimaaktivistid elavad sotsiaalabi najal, siis kas üheks selliseks meetmeks ei võiks olla toetuste äravõtmine ja selised demonstrandid võiksid küsida raha “emmelt ja issilt”?

“Kui te logelete, siis meie ei peaks seda kinni maksma,” arutles Hadley.

Siseminister Duttoni vastuseks oli: “Jah, ma olen nõus.”

Ettepanekuga ühines tööminister Michaela Cash ja ähvardas samuti töötute kliimaaktivistide toetuste kallale minna.

“Maksumaksjatelt ei saa oodata kellegi protesteerimise kinnimaksmist. Protesteerimine ja aktivism ei ole ning ei saa kunagi olema sotsiaaltoetuste saajatele ettekäändeks, mille alusel too võiks hoiduda kohustuslikust töö otsimisest,” rääkis minister Cash.

“Need, kellel pole aega tööd otsida, kuna neil on hirmsasti vaja kliima eest võidelda, võivad ühel hetkel avastada, et nad ei saa enam sotsiaaltoetusi,” hoiatas proua Cash.

Austraalia rohelisi ajas selline ettepanek vihale ning nad nimetasid seda demokraatiavastaseks.

“See on lubamatu kui siseminister või ükskõik kes valitsusest ähvardab kedagi nende vaadete pärast sissetulekute toetusest ilmajätmisega,” kuulutas Queenslandi Roheliste senaator Larissa Waters.

Roheliste juht Richard Di Natale arust peaksid inimesed hoolimata sellest, kas nad saavad sotsiaaltoetusi või mitte, olema vabad otsustamaks, mida oma vaba ajaga peale hakata.

Toimetas Karol Kallas