Meeleavaldaja hambuni relvastatud märulipolitsei ees Melbourne'is 22. septembril. Foto: Scanpix

"See ei ole Põhja-Korea!", skandeerivad meeleavaldajad Melbourne'is, protesteerides 230 päeva kestnud piirangute vastu, mis sisaldab ka liikumiskeeldu alates kella üheksast õhtul, vahendab LifeSiteNews.

Austraalia suurima linna Melbourne'i elanikud tulid tänavatele, et protesteerida koroonapiirangute ja töötajate kohustusliku vaktsineerimise vastu, meeleavaldused kestavad juba kolmandat päeva. Politsei on kasutanud protestijate vastu erivahendeid (kummikuulid, pisargaasigranaadid jne), pidas kinni 215 meeleavaldajat, 2 politseinikku on viga saanud. 

Austraalia on muutunud lühikese aja jooksul ühest vabamast maast olemuslikult biomeditsiiniliseks politseiriigiks, ütles ajakirjanik Rukshan Fernando intervjuus Fox News'i Laura Ingrahamile

Paljud austraallased on postitanud sotsiaalmeediasse videosid politsei reageerimisest meeleavaldustele. Victoria politsei on näiteks kehtestanud lennukeelu, et takistada meediakanalitel meeleavalduste filmimist õhust. 

Reuters teatas eelmisel nädalal, et New South Wales ja Victoria, kus elab üle poole Austraalia 25-miljonilisest elanikkkonnast, testivad näotuvastustarkvara, mis võimaldab politseil kontrollida, kas inimesed on koroonakarantiinis või mitte. 

Protestid toimuvad ka teistes riikides. Nii kogunesid Kanadas paljud arstid ja meditsiiniõed meeleavaldusele protesteerimaks tervishoiutöötajate vaktsineerimisunni vastu. 

Toimetas René Allik